Trwa ładowanie...
d1gnrc3

#dziejesienazywo. Elżbieta Witek: Polska musi się stać równoprawnym partnerem w UE

- Chcielibyśmy, żeby Polska znalazła miejsce równoprawnego partnera w Unii Europejskiej - mówiła w #dziejesienazywo rzecznik PiS Elżbieta Witek. Rzecznik sztabu wyborczego PO Joanna Mucha przekonywała z kolei, że lata rządów Platformy zbudowały silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Share
d1gnrc3

Elżbieta Witek, komentując artykuł brytyjskiego tygodnika "The Economist", którego autor stwierdza, że Polska skręca w stronę eurosceptyczną, stwierdziła, że polityka PiS nie jest żadnym eurosceptycyzmem. - Podobnie zachowują się Niemcy czy Francja. Tam się broni swojego interesu. Są kwestie wspólne, ale są też takie, które powinny pozostać do rozstrzygnięcia przez własne narodowe parlamenty. Chcielibyśmy, żeby Polska, jako duży kraj UE, znalazła miejsce równoprawnego partnera - tłumaczyła.

Joanna Mucha przekonywała, że lata rządów PO to budowanie silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej i ważne stanowiska w UE dla Polski. - Nasza strategia polega na tym, że staramy się być odpowiedzialnym partnerem. Czasami oznacza to, że musimy coś oddać, a czasami spodziewamy się tego, że ktoś stanie w naszej obronie - tłumaczyła, dodając, że "to jest partnerstwo".

- PiS proponuje strategię, zgodnie z którą my cały czas będziemy mówić, że jesteśmy "świetni, wspaniali i nam się należy" i w związku z tym "nam dajcie". Według partii Jarosława Kaczyńskiego to będzie równoznaczne z tym, że Polska będzie partnerem. Niestety, tak nie będzie - zaznaczyła.

d1gnrc3

Podziel się opinią

Share
d1gnrc3
d1gnrc3
Więcej tematów