Trwa ładowanie...
d3sq69v

#dziejesienazywo Czy będzie rezolucja PE o Polsce?

Dziś o godz. 9.00 w #dziejesienazywo: Europejska Partia Ludowa przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Szef PE Martin Schulz podczas wystąpienia inauguracyjnego szczytu UE wezwał polski rząd do "znalezienia drogi prowadzącej do wyjścia z obecnego impasu” w kwestii Trybunału Konstytucyjnego. Czy będzie rezolucja Parlamentu o Polsce, czy PO "skarży się" na Polskę w UE i wreszcie czy presja ze strony Parlamentu ma jakiekolwiek znaczenie dla PiS?

Share
d3sq69v

Poza tym w programie: Sondaże PiS. Ocena prezydenta i premiera ideą w górę, jednak w najnowszym sondażu TNS 52 proc. Polaków twierdzi, że sprawy kraju idą w złym kierunku. Czy PiS korzysta z premii świeżości i czy "dobra zmiana" przekłada się na życie codziennie Polaków?

W trzeciej części aktor Grzegorz Małecki o inscenizacji "Dziadów" w Teatrze Narodowym, polityce i społeczeństwie.

d3sq69v

Gośćmi Roberta Mazurka będą: europoseł PiS Marek Jurek, Rafał Chwedoruk (politolog, INP UW) oraz Agnieszka Romaszewska-Guzy (Telewizja Biełsat).

Zapraszamy do udziału w dyskusji. Czekamy na opinie i pytania na Twitterze i Facebooku. Wpisujcie je na swoich profilach z dopiskiem - #dziejesienazywo. Będziemy je cytować podczas programu.

W części społecznej #dziejesienazywo: Leki zawierające medyczną marihuanę będą refundowane. To decyzje polityczne, a jak wygląda życie tych, którzy takimi środkami są leczeni? Czy te leki rzeczywiście pomagają, czy też są środkami, które mogą uzależniać? Agnieszka Kopacz przedstawi historię 6-letniego Maxa, chłopca z zespołem Downa, chorego na lekooporną padaczkę.

Edukacja rodem ze średniowiecza. W Bytomiu powstanie... szkoła rycerska.

Historia z dobrym zakończeniem - Ania z Gliwic wyjechała do Stanów na leczenie komórkami macierzystymi. Dziewczynka cierpi na Zespół Cockayne'a - starzeje się w przyspieszonym tempie.

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów