Trwa ładowanie...

Dzieci trafiają do szpitali z COVID-19 przez niezaszczepionych rodziców

Do szpitali w całej Polsce trafiają dzieci z COVID-19. Lekarze tłumacza, że najcżęściej źródłem zakażenia są niezaszczepieni rodzice. - Szczepmy się. Możemy to porównać do zakupu fotelika do samochodu. Nie zakładamy, że mamy wypadek, chcemy zminimalizować straty - tłumaczy TVN24 Sławomira Niedźwiedzka.

Share
Dzieci są leczone w szpitalach z powodu COVID-19
Dzieci są leczone w szpitalach z powodu COVID-19 Źródło: FORUM, fot: Jacek Szydlowski
d1vz9kv

Do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku trafiają dzieci zakażone wirusem SARS-CoV-2. Tylko w piątek, 15 października, przebywało tam sześcioro małych pacjentów, a wśród nich kilkunastodniowe niemowlę.

Zastępczyni kierownika oddziału pediatrycznego Agnieszka Ogrodnik w rozmowie z TVN24 poinformowała, że dzieci najczęściej trafiają do placówki z powodu rodziców, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19 i stali się źródłem zakażenia.

"Gdy lekarze pytają rodziców, czemu się nie zaszczepili, najczęściej słyszą »bo nie «" - pisze serwis TVN24.

d1vz9kv

Do podobnych dramatów rodzinnych dochodzi w całej Polsce i nie są to odosobnione przypadki.

Ważny temat: Mur na granicy z Białorusią. Wiceszef MON zdradza szczegóły

COVID-19. Lekarze apelują o szczepienia dla dobra dzieci

O szczepienia przeciw COVID-19 zaapelowała Sławomira Niedźwiedzka z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. To zminimalizuje ryzyko ciężkiej choroby i hospitalizacji także u dzieci, które mogą zakazić się wirusem.

- Szczepmy się. Możemy to porównać do zakupu fotelika do samochodu, czy zapinania pasów w samochodzie. Nie zakładamy, że mamy wypadek, chcemy zminimalizować straty. Skoro inwestujemy duże pieniądze w atestowanie siodełka, krzesełka dla dzieci do samochodu, dlaczego nie staramy się zminimalizować tych strat i ewentualnych problemów właśnie szczepieniem całych rodzin i zabezpieczeniem tej grupy wiekowej, która szczepić się nie może - wyjaśniła Sławomira Niedźwiedzka.

d1vz9kv

Koronawirus w Polsce. Niepokojący początek tygodnia

W poniedziałek, 18 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 537 nowych zakażaniach koronawirusem w Polsce. "Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 2 osoby" - dodano w komunikacie.

Przed tygodniem dobowa liczba nowych zakażeni wynosiła zaledwie 903. Porównując tydzień do tygodnia to wzrost o 70 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1vz9kv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vz9kv
d1vz9kv
Więcej tematów