Trwa ładowanie...

Działkowcy ostrzegają przed gwałcicielem. Policja uspokaja

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o bandycie grasującym na ogródkach działkowych w rejonie Parku Grabiszyńskiego. Policja przyznaje, że w tej sprawie otrzymała dotychczas tylko jedno zgłoszenie.

Share
Działkowcy ostrzegają przed gwałcicielem. Policja uspokaja
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d3mewrd

Na bramie ogródków działkowych "X-lecia" przy ul. Odkrywców we Wrocławiu pojawiło się niedawno ostrzeżenie przed mężczyzną, który ma napadać kobiety, gwałcić, zrywać łańcuszki, ściągać pierścionki, obrączki i kraść pieniądze. Jego bronią jest ciężkie narzędzie. Wedle rysopisu zamieszczonego w piśmie, jest to wysoki brunet, około 30-letni, cechujący się, zdaniem napadniętych, szczególnie nieładną twarzą.

Działkowicze w rozmowie z jednym z lokalnych portali przedstawiali napastnika jako podejrzanego osobnika, który zagadywał ich i opowiadał o swojej walce z pasożytami na działce. Zeszłotygodniowy napad na starszą kobietę na terenie ogródków, ich zdaniem, nie jest jedynym. Wcześniej podobna sytuacja miała mieć miejsce na pobliskich ogródkach "Przodownik".

d3mewrd

Policjanci są jednak sceptyczni wobec tworzenia pewnych serii zdarzeń. - Dotychczas otrzymaliśmy w połowie miesiąca tylko jedno zgłoszenie o napadzie na starszą kobietę na terenie tych działek. Młody mężczyzna wszedł do domku na działce, obnażył się, a następnie uderzył kobietę w głowę i okradł z biżuterii. W ostatnim czasie innych podobnych zgłoszeń nie otrzymaliśmy - mówi st. asp. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu.

Niemniej policja zaleca bycie ostrożnym i uważnym na terenie ogródków działkowych, ponieważ na małym, zwartym obszarze, w którym wielu ludzi zna się dobrze, dosyć łatwo jest wskazać nieznajomą lub podejrzanie zachowującą się osobę. W ostatnich dniach dolnośląska policja złapała kilku przestępców podejrzanych o kradzieże i włamania na terenie ogródków działkowych.

d3mewrd

Podziel się opinią

Share
d3mewrd
d3mewrd
Więcej tematów