Trwa ładowanie...
dwjtjz1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Działalność samorządu Tatarów krymskich Medżlis wstrzymana przez rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości

• Działalność krymskiej organizacji Medżlis wstrzymane przez rosyjskie władze
• Decyzje podjęto ze względu na aktywność terrorystyczną
• Medżlis ma zakaz prowadzenia działalności i korzystania z mediów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml, Moskwa
Kreml, Moskwa (Fotolia)
dwjtjz1

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości umieściło Medżlis, samorząd Tatarów krymskich, na liście organizacji, których działalność zostaje wstrzymana ze względu na aktywność terrorystyczną. Resort powiadomił o tym na swej stronie internetowej.

Jak głosi komunikat, Medżlis został umieszczony "w wykazie stowarzyszeń społecznych i organizacji religijnych, których działalność zostaje wstrzymana w związku z prowadzeniem przez nie działalności ekstremistycznej".

Resort wyjaśnił, że umieszczenie Medżlisu na tej liście jest konsekwencją niedawnej decyzji rosyjskiej prokurator Natalii Pokłonskiej.

dwjtjz1

13 kwietnia Pokłonska, sprawująca funkcję prokurator Krymu, poinformowała, że zawiesza działalność Medżlisu do decyzji sądu, który rozpatruje jej wniosek o całkowitą likwidację tej organizacji. Według prokurator władze Medżlisu od początku "integracji Krymu z Federacją Rosyjską dążą do destabilizacji sytuacji na półwyspie, szerzą nienawiść do Rosji i prowokują zachowania nacjonalistyczne i ekstremistyczne".

W rezultacie Medżlis otrzymał zakaz korzystania z mediów państwowych i samorządowych, organizowania imprez masowych, używania kont bankowych i prowadzenia jakiejkolwiek działalności. Decyzję rosyjskiej prokurator o zawieszeniu Medżlisu skrytykowała Unia Europejska i Rada Europy.

Proces w sprawie wniosku Pokłonskiej o likwidację Medżlisu trwa od marca. Poprzedziły go aresztowania kilkunastu Tatarów, którym zarzucono związki z Partią Odrodzenia Islamskiego (Hizb-ut-Tahrir al-Islami).

dwjtjz1

Podziel się opinią

Share

dwjtjz1

dwjtjz1
Więcej tematów