PolskaDyrektor szpitala MSWiA złożył rezygnację

Dyrektor szpitala MSWiA złożył rezygnację

Dyrektor szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi Andrzej Szyrwiński poinformował, że zrezygnował z kierowania placówką. Dodał, że jego decyzja została przyjęta przez resort.

Dyrektor szpitala MSWiA złożył rezygnację
Źródło zdjęć: © PAP

30.05.2007 | aktual.: 28.05.2018 15:03

Odwołania dyrektora domagali się pracownicy szpitala. Jak twierdzili, powodem była chęć zlikwidowania przez dyrektora pięciu - spośród ośmiu działających w szpitalu - oddziałów. Ich zdaniem zamknięcie tych oddziałów to faktyczna, ale prowadzona w ukryciu jego likwidacja.

W specjalnym oświadczeniu dla prasy przypomnieli, że dyrektor chce zlikwidować oddział chirurgii naczyń obwodowych, urologii, okulistyki, otolaryngologii oraz chirurgii onkologicznej. Lekarze szacują, że gdyby wdrożony został plan dyrektora Szyrwińskiego, to pracę w szpitalu mogłoby stracić ok. 80 osób, czyli blisko połowa zatrudnionych.

Szyrwiński uważa, że jego plan restrukturyzacji szpitala nie przewidywał wyłącznie zamykania oddziałów i zwalniania pracowników. Niestety nie umożliwiono mi jego przedstawienia do końca. Skupiono się na najbardziej medialnej propozycji - tzn. zamknięciu oddziałów - mówił.

Wyjaśnił, że w jego projekcie wszystkie oddziały miały alternatywne rozwiązania, takie jak np. tworzenie z nich spółek wykonujących świadczenia na terenie szpitala i na rzecz szpitala.

Przyznał, że jego decyzja o rezygnacji z zajmowanego stanowiska to efekt pozbawienia go możliwości współpracy z załogą. Doskonale rozumiem drugą stronę, że jest zniecierpliwiona i walczy o miejsca pracy. Jeżeli w jakikolwiek sposób miałbym zagrozić tym miejscom pracy, uznałem, że lepiej będzie, jeśli nie będę tego czynił swoją osobą - powiedział.

Z decyzji dyrektora zadowolony jest Mariusz Maroszyński z działającego w szpitalu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Stało się to, czego oczekiwaliśmy i domagaliśmy się. Ale to dopiero połowa naszych oczekiwań. Nadal chcemy spotkać się z szefem MSWiA Januszem Kaczmarkiem i rozmawiać z nim o przyszłości placówki - mówił.

O szpitalu MSWiA w Łodzi było głośno w ub. roku, kiedy doszło tam do protestu lekarzy, który w pewnym momencie zamienił się w strajk okupacyjny. W ostatni dzień maja lekarze podpisali z dyrekcją placówki porozumienie w sprawie podwyżki płac i zakończyli strajk.

Konsekwencją protestu i podpisania porozumienia było zwolnienie ze stanowiska ówczesnego dyrektora szpitala Wojciecha Szrajbera, któremu zarzucono brak "energicznych działań" zmierzających do zakończenia w placówce strajku. Jego miejsce zajął Andrzej Szyrwiński.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)