Trwa ładowanie...

Dymisje prokuratorów. Przyczyną reportaż dziennikarzy TVN

Szef Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu Jarosław Kosiński oraz jego zastępca Ewa Raś-Gręzicka stracili swoje stanowiska. To echa materiału "Superwizjera", który wykazał błędy popełnione przez prokuratorów w czasie śledztwa.

Share
Dymisje prokuratorów. Przyczyną reportaż dziennikarzy TVN
Źródło: East News, fot: Reporters/REPORTER
d10tzyp

Sprawa dotyczy śmierci 19-latka z Golubia-Dobrzynia. Nastolatek został znaleziony w lesie ponad cztery lata temu. Policja i prokuratura stwierdziły, że to było samobójstwo. Rodzina chłopca nie zgadza się z tą decyzją i chciała wznowienia śledztwa. Sprawa została zamknięta po dwóch dniach. Na miejscu tragedii nie zostały wykonane czynności procesowe, nie zabrano śladów i nie wykonano sekcji zwłok.

Nie zbadano również jego telefonu, a ktoś później usunął z niego historię połączeń i SMS-y. Rodzice nastolatka, kiedy zgłaszali zaginięcie syna na policji, opowiadają że funkcjonariusze dziwnie na nich patrzyli. Jeden z mundurowych miał być bardzo zdenerwowany. 19-latek w chwili śmierci "miał nie być sam". Kobieta, która przygotowywała ciało nastolatka do pogrzebu opowiada, że wyglądało to jakby zgon nastąpił na stojąco.

Z kolei prokuratura nie przesłuchała jednego ze świadków i odmówiła wszczęcia śledztwa. Do przesłuchań doszło na wniosek rodziców 19-latka. Reportażu dziennikarzy TVN został wyemitowany na początku listopada. Po materiale śledztwo zostało wznowione i zostanie przeprowadzone przez inną prokuraturę. Poprzedni szef Prokuratury Rejonowej Jarosław Kosiński i jego zastępczyni Ewa Raś-Gręzicka zostali zdymisjonowani.

d10tzyp

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz na Centrum Wsparcia.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10tzyp

Podziel się opinią

Share
d10tzyp
d10tzyp
Więcej tematów