Trwa ładowanie...
d3bi9kg
25-08-2005 16:28

Dwurdzeniowy Turion 64 już wkrótce!

Przedstawiciele firmy Advanced Micro Devices zakomunikowali, że planują rozpocząć sprzedaż nowych, dwurdzeniowych procesorów, przeznaczonych dla komputerów przenośnych, już w pierwszej połowie przyszłego roku.
AMD sprzedaje swoje dwurdzeniowe procesory już od kilku miesięcy. Mimo zapewnień firmy, że nadają się one również jako jednostki centralne w laptopach, do tej pory nie pojawiły się żadne informacje dotyczące rozpoczęcia sprzedaży tych procesorów w wersji mobilnej.

d3bi9kg
d3bi9kg

Według serwisu internetowego InformationWeek, AMD podjęło decyzję o wprowadzeniu na rynek dwurdzeniowej wersji procesora Turion 64 w pierwszej połowie 2006 roku. Niewątpliwie ma to związek z planami firmy Intel, która premierę swojego CPU o nazwie Yonah, zapowiedziała również na ten okres ( pisaliśmy o tym w artykule: "IDF 2005: Yonah - pierwsze dwa rdzenie w notebookach" - http://www.pcworld.pl/news/82332.html ).

Procesory AMD Turion 64 korzystają z tej samej architektury co Athlon 64, natomiast są dużo mniej "energożerne" ( więcej o procesorach Turion 64 można przeczytać w artykule: "Turion 64 - bat na Centrino?" - http://www.pcworld.pl/news/79617.html ).

d3bi9kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bi9kg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj