Trwa ładowanie...
19-12-2014 10:51

Dwukrotnie próbowali okraść swojego kolegę. Grozi im 10 lat więzienia

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei aut. Przy mężczyznach znaleziono amfetaminę. Prokurator zarządził wobec 18-latka dozór policyjny. Jego 31-letni wspólnik zostanie w czwartek doprowadzony do prokuratury. Za przestępstwa grozi im 10 lat więzienia.

Share
Dwukrotnie próbowali okraść swojego kolegę. Grozi im 10 lat więzieniaŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
dplytyu

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Gdańsku Przymorzu zatrzymali 18-letniego mężczyznę oraz jego 36-letniego wspólnika. Sprawcy pod koniec listopada dwukrotnie włamali się do samochodu swojego kolegi. Zabrali stamtąd przedmioty o łącznej wartości 350 złotych. Próbowali również ukraść pojazd. Udało im się to za drugim razem - w połowie grudnia. Szacuje się, że straty wyniosły ponad 2,5 tys. zł.

Zatrzymanym dodatkowo udowodniono kradzież czterech felg. Zostały one zrabowane ze Skody Felicii zaparkowanej na jednym z parkingów w Gdańsku Zaspie. Do kradzieży doszło na początku grudnia. Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na 2 tys. zł.

- Obaj mężczyźni byli znani już wcześniej policji. Byli zatrzymywani również w związku z kradzieżami. Przy młodszym z mężczyzn odnaleziono siedem porcji konsumpcyjnych amfetaminy. W związku z tym 18-latkowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków - relacjonuje Wirtualnej Polsce mł. asp. Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

dplytyu

Obu mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec młodszego dozór policyjny. 31-latek zostanie w czwartek doprowadzony do prokuratury. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Policyjne statystyki pokazują, że liczba kradzieży aut w ciągu ostatnich lat spadła. W 2000 roku skradziono około 70 tys. pojazdów. W 2012 roku odnotowano już tylko trochę ponad 15 tys. Oznacza to spadek o ponad 78 proc.

dplytyu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dplytyu
dplytyu
Więcej tematów