Trwa ładowanie...

Dworczyk: w Niemczech czy we Francji protestujący już dawno zostaliby usunięci siłą

Szef KPRM Michał Dworczyk skomentował dzisiejszą szarpaninę w Sejmie z udziałem protestujących oraz straży marszałkowskiej. Polityk podkreślał, że rozumie emocje opiekunów niepełnosprawnych, ale uważa postępowanie funkcjonariuszy za słuszne.

Share
Dworczyk: w Niemczech czy we Francji protestujący już dawno zostaliby usunięci siłą
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2jyciy

- To bardzo trudna sytuacja. Współczuję tym osobom, które są w Sejmie od kilku tygodni, ale współczuję też strażnikom, którzy musieli interweniować - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie TVN24. Dworczyk podkreślił również, że strażnicy starali się biernie uniemożliwiać oklejanie plakatami Sejmu, ale byli odpychani przez protestujących.

Szef Kancelarii Premiera podkreśla, że polski rząd podchodzi do protestujących z dużą łagodnością i pozwala im prowadzić strajk w godnych warunkach. Jego zdaniem, w parlamentach innych krajów nie mogliby liczyć na podobne traktowanie.

d2jyciy

- Nikt nie usuwa siłą protestujących, co na pewno nastąpiłoby we Francji czy Niemczech. Niepełnosprawni mają własny pokój do rehabilitacji, telewizor oraz opiekę lekarzy i rehabilitantów - wyliczał.

Zdaniem Michała Dworczyka pomysł, by założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska została mediatorem w negocjacjach pomiędzy rządem a niepełnosprawnymi, jest nietrafiony. Szef KPRM twierdzi, że osoba, która namawiała protestujących, by "wytrwali do końca", nie jest mediatorem, ale raczej stroną sporu.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty broni "500 plus". Jednocześnie uderza w PiS: zabiera godność

Dworczyk odniósł się także do opublikowanej przez młodzieżówkę PSL listy radnych PiS, którzy piastują czołowe stanowiska w spółkach skarbu państwa. Polityk przekonywał, że działacze samorządowi "nie mogą być represjonowani za pracę w państwowych przedsiębiorstwach".

- PiS obniżyło zarobki w spółkach skarbu państwa. Radny to nie zawód, dlatego mogą oni pracować również w innym charakterze. Sugestie PSL mogą obrażać uczciwych ludzi, którzy dobrze pracują. Nikt w spółkach skarbu państwa nie zarabia więcej niż za czasów poprzedniej władzy - powiedział.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jyciy

Podziel się opinią

Share
d2jyciy
d2jyciy
Więcej tematów