Trwa ładowanie...
d3nv41y

Dwóch Rumunów podrabiało karty bankomatowe Polaków

Dwóch Rumunów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z bankomatów przy pomocy sfałszowanych kart płatniczych, zatrzymali zawierciańscy i katowiccy policjanci. Prowadzący śledztwo ustalają teraz, jaką kwotę udało im się w ten sposób uzyskać.

Share
d3nv41y

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych skradzioną gotówkę, samochód oraz podrobione karty, za pomocą których ograbiali konta klientów banków.

Duet działający na terenie całego kraju mundurowi namierzyli przed jednym z bankomatów w Zawierciu, w trakcie próby kolejnej nielegalnej wypłaty. Policjanci ustalają ilość przeprowadzonych przez nich transakcji i wartość strat.

d3nv41y

Prawdopodobniej jeszcze w środę sąd podejmie decyzję, czy przychylić się do wniosku śledczych o aresztowanie obu podejrzanych.

Za popełnione przestępstwa związane z fałszowaniem kart bankowych może im teraz grozić jedna z najsurowszych kar - nawet do 25 lat więzienia. Młodszy z zatrzymanych, 24-latek, dodatkowo poszukiwany jest przez włoską policję, natomiast starszy, 28-letni, odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Komisarz Andrzej Świeboda z zawierciańskiej policji powiedział, że zatrzymanie przestępców nie było przypadkowe. Nie chciał jednak zdradzić, skąd policja wiedziała, że będą wypłacać pieniądze z bankomatu w Zawierciu. Jak dodał, przy zatrzymanych znaleziono kilkanaście podrobionych kart i kilkanaście tysięcy złotych.

Przestępstwo polegające na nielegalnym skopiowaniu paska magnetycznego karty płatniczej w celu wytworzenia duplikatu określa się jako skimming. Kopia działa tak samo jak oryginał, za pomocą którego dokonywane są transakcje płatnicze. Aby skopiować pasek magnetyczny, przestępcy często montują na bankomatach służące do tego urządzenia.

d3nv41y

Podziel się opinią

Share
d3nv41y
d3nv41y
Więcej tematów