Trwa ładowanie...
d2qj2mp

Dwóch Rumunów podrabiało karty bankomatowe Polaków

Dwóch Rumunów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z bankomatów przy pomocy sfałszowanych kart płatniczych, zatrzymali zawierciańscy i katowiccy policjanci. Prowadzący śledztwo ustalają teraz, jaką kwotę udało im się w ten sposób uzyskać.

d2qj2mp
d2qj2mp

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych skradzioną gotówkę, samochód oraz podrobione karty, za pomocą których ograbiali konta klientów banków.

Duet działający na terenie całego kraju mundurowi namierzyli przed jednym z bankomatów w Zawierciu, w trakcie próby kolejnej nielegalnej wypłaty. Policjanci ustalają ilość przeprowadzonych przez nich transakcji i wartość strat.

Prawdopodobniej jeszcze w środę sąd podejmie decyzję, czy przychylić się do wniosku śledczych o aresztowanie obu podejrzanych.

d2qj2mp

Za popełnione przestępstwa związane z fałszowaniem kart bankowych może im teraz grozić jedna z najsurowszych kar - nawet do 25 lat więzienia. Młodszy z zatrzymanych, 24-latek, dodatkowo poszukiwany jest przez włoską policję, natomiast starszy, 28-letni, odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Komisarz Andrzej Świeboda z zawierciańskiej policji powiedział, że zatrzymanie przestępców nie było przypadkowe. Nie chciał jednak zdradzić, skąd policja wiedziała, że będą wypłacać pieniądze z bankomatu w Zawierciu. Jak dodał, przy zatrzymanych znaleziono kilkanaście podrobionych kart i kilkanaście tysięcy złotych.

Przestępstwo polegające na nielegalnym skopiowaniu paska magnetycznego karty płatniczej w celu wytworzenia duplikatu określa się jako skimming. Kopia działa tak samo jak oryginał, za pomocą którego dokonywane są transakcje płatnicze. Aby skopiować pasek magnetyczny, przestępcy często montują na bankomatach służące do tego urządzenia.

d2qj2mp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qj2mp
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj