Dwie osoby zasztyletowane w Jerozolimie

Dwóch Izraelczyków zostało zasztyletowanych w rejonie Starego Miasta w Jerozolimie. Palestyński napastnik zranił też ciężko kobietę i lżej dziecko - poinformowała policja. Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad"
Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad" (PAP/EPA, Fot: Atef Safadi)
WP

- Terrorysta zbliżył się do grupy Żydów, wyciągnął nóż i zaczął zadawać ciosy - powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Według innych relacji napastnik, którego policja zidentyfikowała jako 19-letniego Al Bireha z Ramalli na Zachodnim Brzegu, zabrał jednej z ofiar pistolet i otworzył ogień do policjantów i znajdujących się w pobliżu turystów. Zginął podczas strzelaniny.

Był to już kolejny z całej serii ataków na izraelskich cywilów. W ostatnim okresie napięcie i liczba aktów przemocy we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu znacznie wzrosły. Nie osiągnęły jeszcze intensywności z okresu ostatniego powstanie palestyńskiego, czyli "intifady", ale władze izraelskie obawiają się dalszej eskalacji.

WP

W niedzielę premier Benjamin Netanjahu ma zwołać naradę z szefami sił bezpieczeństwa w celu oceny sytuacji, a w poniedziałek ma się odbyć specjalne posiedzenie gabinetu poświęcone tej sprawie.

Palestyńczycy chcą we Wschodniej Jerozolimie, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, czyli na terenach, które Izrael zajął w rezultacie wojny z 1967 r., założyć własne państwo. Izrael wyklucza taką możliwość, zgadzając się jedynie na ewentualne rozszerzenie autonomii. Rozmowy pokojowe załamały się w 2014 r.

Polub WP Wiadomości
WP
WP