Trwa ładowanie...
d3oo4lw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwie osoby zasztyletowane w Jerozolimie

Dwóch Izraelczyków zostało zasztyletowanych w rejonie Starego Miasta w Jerozolimie. Palestyński napastnik zranił też ciężko kobietę i lżej dziecko - poinformowała policja. Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad"
Do ataku przyznała się organizacja "Islamski Dżihad" (PAP/EPA, Fot: Atef Safadi)
d3oo4lw

- Terrorysta zbliżył się do grupy Żydów, wyciągnął nóż i zaczął zadawać ciosy - powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Według innych relacji napastnik, którego policja zidentyfikowała jako 19-letniego Al Bireha z Ramalli na Zachodnim Brzegu, zabrał jednej z ofiar pistolet i otworzył ogień do policjantów i znajdujących się w pobliżu turystów. Zginął podczas strzelaniny.

Był to już kolejny z całej serii ataków na izraelskich cywilów. W ostatnim okresie napięcie i liczba aktów przemocy we Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu znacznie wzrosły. Nie osiągnęły jeszcze intensywności z okresu ostatniego powstanie palestyńskiego, czyli "intifady", ale władze izraelskie obawiają się dalszej eskalacji.

d3oo4lw

W niedzielę premier Benjamin Netanjahu ma zwołać naradę z szefami sił bezpieczeństwa w celu oceny sytuacji, a w poniedziałek ma się odbyć specjalne posiedzenie gabinetu poświęcone tej sprawie.

Palestyńczycy chcą we Wschodniej Jerozolimie, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, czyli na terenach, które Izrael zajął w rezultacie wojny z 1967 r., założyć własne państwo. Izrael wyklucza taką możliwość, zgadzając się jedynie na ewentualne rozszerzenie autonomii. Rozmowy pokojowe załamały się w 2014 r.

d3oo4lw

Podziel się opinią

Share

d3oo4lw

d3oo4lw
Więcej tematów