Trwa ładowanie...
22-10-2014 11:29

Dwie listy kandydatów do rady miejskiej prezydenta Kostempskiego?

Świętochłowiczanie stając przed urną wyborczą będą wybierać z dwóch list do rady miejskiej, na których znajdują się kandydaci prezydenta Dawida Kostempskiego. Jak to możliwe? Prezydent wystawia swoich kandydatów z dwóch komitetów.

Dwie listy kandydatów do rady miejskiej prezydenta Kostempskiego?Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Dawida Kostempskiego
d47ncmm
d47ncmm

Dezorientacja, zaskoczenie, niedowierzanie. Mieszkańcy Świętochłowic idąc na wybory dostaną do wybory nie jedną, a dwie listy kandydatów obecnego prezydenta. Kostempski wykorzystując poparcie dwóch komitetów - Platformy Obywatelskiej oraz Razem dla Świętochłowic - próbuje zyskać przewagę w radzie miasta. Według polskiego prawa wyborczego taka sytuacja jest dopuszczalna.

- Oba komitety utożsamiają się z programem wyborczym pana prezydenta. To efekt ogromnego zainteresowania jakim cieszy się w naszym mieście Dawid Kostempski - tłumaczą przedstawiciele sztabu wyborczego prezydenta.

Komitety popierające Kostempskiego podpisały porozumienie o współpracy. Na dwóch listach pojawiło się w sumie 79 nazwisk.

W walce o fotel prezydenta Świętochłowic Kostempski zmierzy się z przedstawicielem Ruchu Autonomii Śląska Januszem Dubielem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Markiem Palką oraz reprezentantem komitetu Ruch Ślązaków - Świętochłowice Rafałem Świerkiem. Sam Kostempski stara się o reelekcję z listy PO.

d47ncmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ncmm
Więcej tematów