Dwie czeskie turystki znaleziono martwe w hotelu w Egipcie

Dwie czeskie turystki, matka i jej 8-letnia córka, zostały znalezione martwe w egipskim kurorcie Hurghada nad Morzem Czerwonym - poinformowało czeskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Mąż kobiety przebywa w szpitalu w stanie stabilnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie czeskie turystki znaleziono martwe w hotelu w Egipcie
(Fotolia)
WP

Według informacji uzyskanych przez agencję CTK, rodzina mogła doznać zatrucia pokarmowego, ale na razie oficjalnie tego nie potwierdzono.

Jak podała publiczna Czeska Telewizja (CT), 36-letnia turystka z Karwiny i jej 8-letnia córka zostały znalezione w pokoju hotelowym. Rzeczniczka czeskiego MSZ Johana Grohova zaznaczyła, że wiązanie tej tragedii z zatruciem pokarmowym jest w tej chwili czystą spekulacją. - Mogło tak być, ale tego na razie nie wiemy - dodała.

Powołując się na krewnych zmarłych, telewizja poinformowała, że po nasileniu się objawów zatrucia cała trójka próbowała im zaradzić lekami przywiezionymi z Czech. Ojciec rodziny obudził się potem w nocy i, widząc bezwładne ciała żony oraz córki, zatelefonował po pomoc, a następnie stracił przytomność. U innych przebywających w tym samym hotelu turystów zatrucia pokarmowe nie wystąpiły.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP