Trwa ładowanie...
09-08-2015 11:20

Dwaj żydowscy ekstremiści aresztowani na pół roku

Dwaj żydowscy ekstremiści zatrzymani na początku tygodnia w związku ze śledztwem o podpalenie palestyńskiego domu na Zachodnim Brzegu, zostali umieszczeni w areszcie na pół roku z możliwością przedłużenia. Obecnie w areszcie przebywa łącznie trzech ekstremistów.

Dwaj żydowscy ekstremiści aresztowani na pół rokuŹródło: AFP, fot: DAVID FURST
d4lofdy
d4lofdy

- Meir Ettinger i Eviatar Slonim zostali umieszczeni w areszcie administracyjnym - poinformował agencję AFP rzecznik ministerstwa obrony. Wcześniej aresztowano Mordechaja Mejera, mieszkańca osiedla żydowskiego na Zachodnim Brzegu.

W niedzielę izraelska jednostka specjalna do walki z przestępstwami o "charakterze nacjonalistycznym" przeprowadziła w niedzielę rano rajdy na pobudowane "na dziko" osiedla na północy Zachodniego Brzegu.

- Aresztowano wielu podejrzanych w ramach śledztwa w sprawie wydarzeń w Dumie, gdzie 31 lipca doszło do podpalenia domu należącego do Palestyńczyków - poinformowała izraelska policja nie precyzując liczby aresztowanych.

W pożarze, który wywołali żydowscy osadnicy, obrzucając ładunkami zapalającymi dwa domy mieszkalne w Dumie nieopodal Nablusu, zginął półtoraroczny palestyński chłopiec, w izraelskim szpitalu zmarł jego ojciec, a czteroletni brat i matka walczą o życie.

W poprzednią niedzielę izraelski gabinet bezpieczeństwa, złożony z szefów kluczowych ministerstw, zgodził się na umieszczanie w areszcie bez zarzutów żydowskich bojowników podejrzewanych o przemoc o motywach politycznych wobec Palestyńczyków. Dotychczas praktyka ta była zarezerwowana w zasadzie tylko dla palestyńskich podejrzanych.

d4lofdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lofdy
Więcej tematów