Trwa ładowanie...
d13014h
25-10-2007 17:51

Dwa lata w zawieszeniu za palenie z uczniami "marychy"

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat - taki wyrok usłyszała 29-letnia Izabela W., która była nauczycielką angielskiego w jednym z wrocławskich ogólniaków. Przez 5 lat nie wróci też do zawodu. Oskarżona była o "udzielenie środków odurzających małoletnim uczniom". To wyrok łagodny, w stosunku do tego, czego domagał się prokurator: dwóch lat bezwzględnego więzienia.

d13014h
d13014h

Wraz z nauczycielką na ławie oskarżonych zasiadali dwaj uczniowie: Rafał Sz. i Adam P., oskarżeni o udzielanie środków odurzających małoletnim. Wobec pierwszego sąd umorzył postępowania, bowiem niespełna 18-letni dziś oskarżony kupił pół grama marihuany tylko raz. Ponadto cieszy się bardzo dobrą opinią w szkole i swoim środowisku. Natomiast Adam P. został skazany na półtora roku w zawieszeniu na 3 lata. Sąd wyznaczył też nastolatkom kuratora.

Przewodnicząca składu sędziowskiego uzasadniając wyrok wobec Izabeli W. powiedziała, że czyn jakiego się dopuściła b. nauczycielka jest szkodliwy społecznie, bowiem zawód nauczyciela jest wyjątkowy i powinien się cieszyć zaufaniem. Nauczyciel powinien być wzorem dla uczniów. Ten zawód wymaga szczególnej uwagi. Pedagog musi przykładać ogromną uwagę do swojego zachowania, bowiem rodzice powierzają swoje dzieci nauczycielom - mówiła sędzia.

Sąd przyznał jednak, że są okoliczności łagodzące: postawa oskarżonej, fakt, że się przyznała i złożyła obszerne wyjaśnienia, wyraziła skruchę z powodu swojego zachowania. Ponadto - mówiła sędzia - nauczycielka przed przestępstwem cieszyła się dobrą opinią wśród rodziców i dyrekcji. Oskarżona poniekąd sama już sobie wymierzyła karę. Odeszła z zawodu i deklaruje, że nigdy do niego nie wróci - mówiła sędzia.

Przed ogłoszeniem wyroku Izabela W. przeprosiła wszystkich, którzy przez nią ucierpieli. Zrozumiałam swój błąd i nigdy więcej go nie popełnię - mówiła oskarżona.

d13014h

Nauczycielka od samego początku przyznawała się do winy. Na pierwszej rozprawie złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze w zawieszeniu. W. proponowała dla siebie 2 lata w zawieszeniu na 5 lat oraz 5-letni zakaz pracy w szkole. Jednak prokuratura nie zgodziła się na to, chcąc kary bez zawieszenia.

Izabela W. była oskarżona m.in. o to, że pozwalała w swoim mieszkaniu małoletnim palić marihuanę, pić alkohol oraz dawała im pieniądze na kupno kolejnych środków odurzających.

Sprawę nauczycielki wykryli rodzice jednego z uczniów, którzy znaleźli w internetowym komunikatorze rozmowę syna z nauczycielką. Zaniepokojeni skontaktowali się z dyrektorem szkoły, a ten zawiadomił prokuraturę.

Izabela W. trafiła do aresztu w listopadzie 2006 roku. Od 6 lat była wtedy nauczycielką we wrocławskim LO, gdzie uczyła języka angielskiego. Kobieta była wychowawczynią pierwszej klasy i to z uczniami tej klasy - choć nie tylko - najczęściej organizowała "imprezy".

d13014h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13014h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj