Trwa ładowanie...
09-08-2015 15:35

Duda: politycy muszą na nowo zdobyć szacunek obywateli

Politycy muszą na nowo zdobyć szacunek obywateli i odbudować zaufanie do polityki w ogóle - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej w Małopolsce.

Duda: politycy muszą na nowo zdobyć szacunek obywateliŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3ra9s5
d3ra9s5

- To politycy muszą odbudować szacunek obywateli do siebie i szacunek obywateli do polityki w ogóle. To jest wielkie zadanie. Jeśli pytamy, jak to się dzieje, że w Polsce frekwencja wyborcza jest tak niska, że w krajach na zachodzie Europy znacznie więcej ludzi w tych procesach demokratycznych bezpośrednio, osobiście uczestniczy, to myślę, że przyczyną tego złego zjawiska jest to, że ludzie nie wierzą politykom. Nie ufają im - powiedział.

Jak dodał, ma nadzieję, że najbliższe lata będą latami udowadniania przez klasę polityczną tego, że można mieć zaufanie do polityków, że politycy nie rzucają słów na wiatr tylko po to, żeby zdobyć mandat, ale że polityka to dla nich troska o dobro wspólne. - Dobro wspólne nie w znaczeniu partii politycznej, tylko dobro wspólne w znaczeniu polskiego społeczeństwa - powiedział.

Przypomniał, że strategie rozwoju zostaną opracowane przez Narodową Radę Rozwoju, którą zamierza powołać. - Liczę na to, że zgromadzę w niej najlepszych ekspertów, wizjonerów, którzy umieją przedstawić dobrą wizję rozwoju Polski na najbliższe dziesięciolecia w najważniejszych dziedzinach, zwłaszcza tych, które dziś wymagają naprawy - podsumował.

Andrzej Duda zapowiedział również, że będzie chciał się spotkać z Ewą Kopacz. - Wydaje mi się, że raczej mogę liczyć na dobrą współpracę - powiedział o dotychczasowych rozmowach z rządem. Prezydent przyznał, że na razie nie widzi "żadnego zdecydowanego oporu" ze strony przedstawicieli gabinetu Ewy Kopacz.

Prezydent na rynku spotkał się z mieszkańcami oraz władzami miasta i powiatu suskiego. Duda na ziemi suskiej cieszył się dużym poparciem wyborców. W pierwszej turze wyborów prezydenckich w powiecie zdobył 50,66 proc. głosów, a w mieście 38,47 proc. W drugiej turze Andrzeja Dudę poparło 68,80 proc. wyborców w powiecie i 55,80 proc. w Suchej Beskidzkiej.

Duda objął urząd w czwartek. Jego współpracownicy zapowiadali, że chce on "dokończyć objazd Polski, który rozpoczął w trakcie kampanii". Takie wyjazdy - według zapowiedzi - mają odbywać się podczas całej prezydentury. W sobotę Andrzej Duda był w Kopaninie Kaliszańskiej i Janowie Lubelskim w woj. lubelskim oraz Dąbrowie Tarnowskiej w woj. małopolskim.

d3ra9s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ra9s5
Więcej tematów