Trwa ładowanie...
d1qg1pa
d1qg1pa

Druga wyprawa Kamińskiego na biegun północny

Spotkanie z uczestnikami wyprawy
Fundacja Marka Kamińskiego zorganizuje drugą wyprawę partnerską na biegun północny. Poprowadzą ją dwaj polarnicy: Marek Kamiński i Wojciech Moskal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qg1pa

Wyprawa rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa dwa tygodnie. Tym razem wyprawa ma międzynarodowy charakter - w ekspedycji, poza pięcioma Polakami, udział wezmą Amerykanin, Anglik, Kanadyjka, Włoch i Francuz. Jej trasa wiedzie poprzez Syberię, Morze Arktyczne i dryfującą stację północną "Borneo".

Uczestnicy będą musieli pokonać ostatni stopień do bieguna, czyli około 100 km, zmagając się z trudnymi warunkami pogodowymi (temperatury rzędu -30°C, silne wiatry) i terenowymi (szczeliny, otwarta woda). Każdy z członków ekipy będzie ciągnął sanie z ekwipunkiem, ważące około 30 kg.

Biorący udział w wyprawie nie mają doświadczenia, są jednak przygotowani na trudy podróży dzięki swojemu zamiłowaniu do aktywnego spędzania wolnego czasu. Niektórzy z nich uprawiają sporty takie jak kajakarstwo, biegi na nartach czy długodystansowa jazda na rowerze. Inni uczestniczą w wyprawach wysokogórskich i marszach na długie dystanse.

Marek Kamiński jako pierwszy człowiek dotarł na oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz w ciągu jednego roku (1995). Podróżował po różnych zakątkach globu i brał udział w wielu wyprawach (m.in przeszedł Grenlandię, Pustynię Gibsona). (aka)

d1qg1pa

Podziel się opinią

Share

d1qg1pa

d1qg1pa
Więcej tematów