Trwa ładowanie...
d49d1v2

Drony nad elektrownią atomową w północnej Francji

Nad elektrownią atomową Nogent-sur-Seine, w północnej Francji, zaobserwowano w ten weekend podejrzane obiekty latające, najprawdopodobniej drony - poinformowała agencja AFP. Na jesieni 2014 roku odnotowano kilkanaście takich tajemniczych lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektrownia atomowa Cattenom
Elektrownia atomowa Cattenom (Wikipedia)
d49d1v2

Dwa obiekty latające nad terenem elektrowni Nogent-sur-Seine zaobserwowali w sobotę agenci ochrony. Zawiadomiono żandarmerię.

Nad żadną inną elektrownią atomową we Francji nie zarejestrowano w ostatnim czasie podejrzanej aktywności. W 19 elektrowniach w kraju znajduje się 58 reaktorów.

Od początku października do początku listopada ubiegłego roku stwierdzono 18 lotów nad różnymi francuskimi centralami atomowymi lub w ich pobliżu. Niektóre z nich obserwowano w tym samym czasie, co przemawiało za hipotezą o skoordynowanej akcji podjętej przez grupę osób, których motywacja i tożsamość pozostają nieznane.

d49d1v2

19 października podejrzane obiekty pojawiły się także nad elektrownią Nogent-sur-Seine. Sprawa wywołała we Francji żywą debatę na temat bezpieczeństwa tamtejszych elektrowni atomowych. Rząd twierdził, że nie ma powodów do obaw, natomiast organizacja Greenpeace, która przekonywała, że nie ma nic wspólnego z akcją, zarzuciła władzom bagatelizowanie zagrożenia.

Wszelkie loty nad elektrowniami atomowymi są zakazane w promieniu pięciu kilometrów i na wysokości 1000 metrów wokół tych obiektów. Przestrzeń powietrzna nad elektrowniami jest nadzorowana przez francuskie siły powietrzne.

d49d1v2

Podziel się opinią

Share
d49d1v2
d49d1v2
Więcej tematów