Trwa ładowanie...

Driss Oukabir: kim jest podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Barcelonie?

Jeden z pojazdów wykorzystanych do przeprowadzenia zamachu w Barcelonie został wynajęty przez Drissa Oukabira, poinformowała hiszpańska policja.
Share
Driss Oukabir, podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Barcelonie.
Driss Oukabir, podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Barcelonie.Źródło: Twitter, Fot: el pais
d30v78t

Oukabir wynajął białego Mercedesa w miejscowości Santa Pepetua de la Magda - miejscowości znajdującej się około 25 km od Barcelony. Nie jest jasne czy mężczyzna prowadził pojazd i czy w jakikolwiek sposób jest zamieszany w atak.

Z raportu hiszpańskiej policji wynika, że Oukabir wszedł do jednego z komisariatów w miejscowości Ripoll (115 km od Barcelony) i zgłosił zaginięcie dokumentów.

Burmistrz Ripoll powiedział, że podejrzany o atak w Barcelonie nie przyznaje się do przeprowadzenia ataku. Z jego relacji wynika, że w trakcie ataku przebywał w Ripoll i na komendę przyszedł jak tylko zobaczył swoje zdjęcia w relacjach telewizyjnych.

d30v78t

Oukabir urodził się w Maroko w 1989 roku i był legalnym hiszpańskim rezydentem. El Pais informuje, że mężczyzna był znany policji i przebywał w więzieniu w Figueres (Katalonia). Na wolność wyszedł w 2012 roku.

Mężczyzna podawał się za mieszkańca Marsylii, ale przebywającego obecnie w Ripoll. Informatorzy El Pais donoszą, że Oukabir przybył do Barcelony z Maroko 13 sierpnia. Wiadomo też, że przez krótki czas przebywał w Madrycie. Mężczyzną interesowały się hiszpańskie służby - prowadziły prace nad ustaleniem jego aktualnego miejsca zamieszkania.

Z raportu policji wynika, że mężczyzna prowadzący samochód miał około 170 cm wzrostu. Ubrany był w białą koszulę w niebieskie paski. Wewnątrz pojazdu znaleziono hiszpański paszport.

Oukabir jest w związku z kobietą od grudnia 2013 roku. Po pojawieniu się informacji nt. rzekomego udziału Oukabira w ataku w Barcelonie na koncie mężczyzny pojawiła się olbrzymia liczba komentarzy. Konto w krótkim czasie zostało usunięte.

d30v78t

Zamach w Barcelonie. Furgonetka wjechała w tłum. Są zabici i ranni

d30v78t

Podziel się opinią

Share
d30v78t
d30v78t
Więcej tematów