Trwa ładowanie...
dmvkirg
Dramatyczne nagrania pasażerów na lotnisku Ataturka w Turcji
x-news/TVN 24

Dramatyczne nagrania pasażerów na lotnisku Ataturka w Turcji

Po wtorkowym zamachu w Stambule w sieci pojawiły się dramatyczne nagrania z lotniska Ataturka. Na jednym z nich widać moment wybuchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dmvkirg

We zamachu na lotnisku Ataturka w Stambule zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych - poinformowało biuro gubernatora Stambułu. Wśród ofiar jest pięciu obywateli Arabii Saudyjskiej, dwóch obywateli Iraku, po jednym obywatelu Ukrainy, Chin, Iranu, Jordanii, Tunezji i Uzbekistanu. 109 rannych wypisano już ze szpitala.

Według władz tureckich dwóch zamachowców wysadziło się w powietrze przed punktem kontrolnym usytuowanym przed wejściem do terminalu lotniska Ataturka. Przed detonacją ładunków otworzyli ogień. Trzeci zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy na parkingu przy lotnisku. Także i on przed wybuchem zaczął strzelać.

dmvkirg

Ataki te ostro potępił prezydent tego kraju Recep Tayyip Erdogan, który także wezwał społeczność międzynarodową do zdecydowanych działań przeciwko terrorystom. Ostrzegł, że zagrażają oni nie tylko Turkom, ale wszystkim ludziom na świecie.

USA ostro potępiły zamach w Stambule i zapewniły, że stoją po stronie Turcji. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył, że Stany Zjednoczone będą kontynuowały walkę z "terrorystycznym zagrożeniem".

Wydarzenia w Stambule wstrząsnęły przywódcami krajów Unii Europejskiej, którzy uczestniczą w szczycie UE w Brukseli. "Nasze myśli są teraz z ofiarami zamachu na stambulskim lotnisku. Potępiamy ten straszliwy akt przemocy" - napisał na Twitterze premier Belgii Charles Michel.

dmvkirg

Podziel się opinią

Share
dmvkirg
dmvkirg