Trwa ładowanie...
d31trvo
d31trvo

Dramat w Zgierzu. Elżbieta Rafalska: najgorzej, gdy takie placówki działają, a my nic nie wiemy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska liczy, że szybkie zamknięcie przez wojewodę nielegalnego domu opieki w Zgierzu będzie przestrogą dla innych, prowadzących taką działalność. Pięciu pensjonariuszy domu zmarło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d31trvo

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaapelowała w TVP Info o ostrożność i dokładnie sprawdzanie domów opieki, w których chcemy umieścić swoich bliskich. Jak mówiła, wiele nielegalnych placówek tego typu działa na przykład pod szyldem agroturystyki czy usług hotelowych.

Rafalska zaapelowała o zgłaszanie wątpliwości odpowiednim służbom. Minister zapowiedziała również zaostrzenie kar za prowadzenie nielegalnych domów opieki.

d31trvo

*Dramat w domu opieki*

Sprawę śmierci pięciu pensjonariuszy Domu Schronienia w Zgierzu bada Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Pozostałe osoby, które przebywały w nielegalnym ośrodku, zostały przewiezione do innych placówek, między innymi do Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie.

W zgierskiej placówce w opinii inspektorów i śledczych panowały fatalne warunki. Pensjonariusze mieli chodzić głodni, a temperatura w pokojach nie przekraczała 10 stopni Celsjusza. Poważne zastrzeżenia budził nie tylko stan zdrowia osób przebywających w domu opieki, ale także stan sanitarny ośrodka.

d31trvo

Podziel się opinią

Share
d31trvo
d31trvo
Więcej tematów