Trwa ładowanie...

Dr Maciej Lasek: w naszej komisji nie zostały zniszczone żadne dokumenty

• Lasek: nie zniszczono żadnych dokumentów komisji Millera
• To odpowiedź na słowa szefa MON o "ukrytych informacjach" komisji
• Nie wiem na czym opiera się wypowiedź Macierewicza - Lasek

Share
Dr Maciej Lasek: w naszej komisji nie zostały zniszczone żadne dokumenty
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d373oo9

Minister obrony Antoni Macierewicz, podpisując dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej powiedział, że "zostały ukryte podstawowe fakty i podstawowe informacje, które w sposób zasadniczy zmieniają ogląd wydarzeń".

Jak mówił, wśród nich trzeba wymienić: zniszczenie ponad 400 kart informacji i meldunków, jakie zostały dostarczone 10 kwietnia do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; wskazać na meldunki instytucji państwowych pokazujących przygotowywanie przez służby specjalne operacji mającej uniemożliwić dojście do prawdy; wskazać na odnalezienie "posiadanego przez cały czas przez urzędników KBWLLP" pełnego, nieprzerwanego zapisu lotu w zakresie działania przyrządów i parametrów od startu do "rozpadu samolotu w powietrzu mniej więcej 15-18 metrów na ziemią".

d373oo9

Odnosząc się do tych słów, członek komisji Millera dr Maciej Lasek powiedział: "Jeżeli chodzi o te dokumenty, to ja nic takiego nigdy nie słyszałem, i nie dotyczy to komisji, tylko Sztabu Generalnego, i to tam trzeba pytać". - Nie będę się do tego odnosił, bo sprawa nie jest mi znana - dodał.

- W naszej komisji żadne dokumenty nie zostały zniszczone. Myśmy korzystali ze wszystkich dokumentów, które nam były potrzebne do określenia przyczyny - podkreślił Lasek.

- Natomiast jeżeli chodzi o rejestratory, tak oczywiście mieliśmy zapis rejestratorów praktycznie od samego początku do końca badania. Wszystkie i nieprzerwane. Robiliśmy na tym również prezentację - dodał.

Podkreślił, że w załącznikach do raportu komisji Millera są opisane: dokładne działanie i analiza zapisu tych rejestratorów oraz przedstawione są działania "wszystkich systemów w oparciu o te zapisy".

- W związku z tym nie wiem, na czym opiera się ta informacja przekazana przez pana ministra (Macierewicza - red.) - powiedział Lasek.

d373oo9

Podziel się opinią

Share
d373oo9
d373oo9
Więcej tematów