Trwa ładowanie...

Dr Bachański leczył dzieci medyczną marihuaną. Mimo wyroku sądu nie może wykonywać obowiązków

Dr Marek Bachański, który w Centrum Zdrowia Dziecka skutecznie leczył dzieci z lekooporną padaczką medyczną marihuaną, po wyroku sądu został przywrócony do pracy. Dziecięcy szpital pozwala mu jednak tylko na opisywanie badań. – Nie mogę przyjmować pacjentów. Mimo prawomocnego wyroku sądu nie przywrócono mnie na ostatnio zajmowane stanowisko – mówi Wirtualnej Polsce dr Bachański.

Dr Bachański leczył dzieci medyczną marihuaną. Mimo wyroku sądu nie może wykonywać obowiązkówŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2ig1xr
d2ig1xr

Przed dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy lekarz pracował na oddziale neurologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na to stanowisko przywrócił go sąd. - Wróciłem do Centrum Zdrowia Dziecka, skierowano mnie do opisywania badań EEG, a ta pracownia nie było moim ostatnim miejscem zatrudnienia – mówi Bachański. 23 marca napisał do dyrekcji szpitala pismo w sprawie przywrócenia go do pracy na oddziale neurologii. – Z tego, co wiem, dyrekcja zastanawia się teraz, co zrobić – dodaje lekarz.

Centrum Zdrowia Dziecka twierdzi, że wykonało wyrok sądu. – Doktor Bachański wrócił na ostatnio zajmowane stanowisko na oddziale, do pracowni EEG. Nie przyjmuje pacjentów, ponieważ w momencie zwolnienia też tego nie robił – mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Gardzińska, rzeczniczka szpitala.

Dr Bachański nie przyjmował pacjentów, ponieważ władze CZD zawiesiły jego eksperymentalną terapię, opartą na leczeniu medyczna marihuaną. Doszło do tego po tym, jak lekarz publicznie zaczął mówić o sukcesach w leczeniu dzieci tym środkiem. Szpital złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Zdaniem dyrekcji, Bachański miał narazić pacjentów na utratę życia lub zdrowia przez prowadzenie "nielegalnego eksperymentu medycznego".

Tak poseł Piotr Liroy Marzec walczy w Sejmie o medyczną marihuanę:

Neurolog został uniewinniony przez Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a prokuratura umorzyła śledztwo. Rodzice chorych dzieci szukają pomocy w Centrum zdrowia Dziecka, ale są odsyłani z kwitkiem. Dr Bachański przyjmuje ich teraz w swojej prywatnej klinice. Nie wypisuje jednak recept na medyczną marihuanę. Czeka na rozstrzygnięcie władz szpitala.

W Sejmie trwają prace nad ustawą dotyczacą medycznej marihuany. Podkomisja nadzwyczajna z poprawkami przyjęła projekt, który uniemożliwi uprawę konopi w Polsce. W Polsce będzie jedynie sporządzany z nich lek recepturowy.

d2ig1xr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ig1xr
Więcej tematów