Trwa ładowanie...

Dożywotnia renta za częste używanie komórki w pracy

Po raz pierwszy we Włoszech sąd uznał, że nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego może powodować raka mózgu. W Ivrei na północy kraju sąd pracy przyznał rentę pracownikowi, który zachorował na raka po 15 latach częstego i długiego używania komórki.

Dożywotnia renta za częste używanie komórki w pracyŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2smp86
d2smp86

Sąd w regionie Piemont orzekł, że dożywotnia renta z tytułu choroby zawodowej przysługuje pracownikowi, który był zobligowany do stałego prowadzenia przez telefon komórkowy rozmów telefonicznych ze swymi współpracownikami w celu organizacji pracy. Roberto Romeo, zatrudniony w dużej firmie, rozmawiał średnio trzy godziny dziennie, po 20-30 minut z każdą osobą. Po 15 latach u mężczyzny wykryto łagodną postać nowotworu, w rezultacie którego stracił słuch w prawym uchu.
 
57-letni Romeo powiedział w czwartek włoskim mediom: "Nie chcę demonizować używania telefonu komórkowego, ale uważam, że trzeba korzystać z niego w świadomy sposób". Wyjaśnił, że jego kłopoty ze zdrowiem zaczęły się od problemów ze słuchem.
 
Adwokat mężczyzny, Stefano Bertone, wyraził nadzieję, że wyrok przyczyni się do zainaugurowania we Włoszech kampanii na rzecz rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych.

d2smp86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2smp86
Więcej tematów