Trwa ładowanie...
d3ljxe6
Dożywocie za podwójne zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej
x-news/TVN 24

Dożywocie za podwójne zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze (Dolnośląskie) skazał na dożywocie Michała M., oskarżonego o zabójstwo harfistki i ochroniarza w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w 2013 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ljxe6

Jak poinformował rzecznik sądu Andrzej Wieja, skazany na dożywocie 29-letni Michał M. zgodnie z wyrokiem sądu będzie mógł się ubiegać o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po upływie 50 lat.

Sąd uznał też, że Michał M. ma zapłacić rodzinom ofiar nawiązki pieniężne: po 250 tys. zł córce i żonie ochroniarza oraz 500 tys. zł matce harfistki.

d3ljxe6

Wyrok nie jest prawomocny, a jego uzasadnienie jest niejawne. Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Ze względu na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin wnioskowała o to prokuratura oraz oskarżyciele posiłkowi.

Śledczy postawili Michałowi M. zarzuty podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałtu oraz rozboju. Prokurator nie chciał mówić o motywach tej zbrodni, ze względu na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin.

- M. częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów - mówił dziennikarzom przed procesem prokurator Sebastian Ziembicki.

Do zbrodni doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ofiarami byli 59-letni Paweł K., pracownik ochrony, który wykonywał obowiązki portiera oraz 25-letnia Victoria J. - harfistka, która nocowała w pokoju gościnnym. Pochodząca z Warszawy artystka przyjechała w zastępstwie na jeden koncert.

Oskarżony Michał M. był pracownikiem technicznym filharmonii. Został zatrzymany kilka dni po zbrodni na Górnym Śląsku. Od tego czasu przebywa w tymczasowym areszcie. Wcześniej nie był karany.

d3ljxe6

Podziel się opinią

Share
d3ljxe6
d3ljxe6
Więcej tematów