Trwa ładowanie...
dsq4pqt
dsq4pqt

Dożywocie za morderstwo kobiety w ciąży na sali sądowej

28-letni obywatel Niemiec został skazany na dożywocie za zamordowanie na sali sądowej 32-letniej Egipcjanki Marwy Szerbini w lipcu tego roku. 28-letni Alex Wiens zadał będącej w ciąży kobiecie 16 ciosów nożem. Mord wywołał poruszenie w Egipcie i innych krajach islamu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dsq4pqt

W oświadczeniu, odczytanym przez jednego z prawników Wiensa, pochodzący z Rosji mężczyzna przyznał, że wrogo odnosi się od cudzoziemców, ale motywem ataku na Szerbini był strach przed sądem i pójściem do więzienia.

Sąd oznajmił, że ze względu na szczególną brutalność mordu Wiens nie będzie miał możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. W Niemczech dożywocie jest maksymalnym wymiarem kary. W większości przypadków skazani mogą ubiegać się o zwolnienie po 15 latach.

1 lipca w sądzie w Dreźnie toczyła się rozprawa dotycząca zajścia z sierpnia 2008 r., kiedy to Wiens obrzucił Szerbini wyzwiskami na placu zabaw, nazywając ją "terrorystką" i "dziwką". Pod koniec zeszłego roku został za to ukarany grzywną, ale odwołał się od wyroku. Gdy sąd krajowy w Dreźnie rozpatrywał jego odwołanie, ten nagle rzucił się na Szerbini, zadając jej ciosy nożem w obecności jej męża i trzyletniego syna. Kobieta zmarła jeszcze na sali sądowej.

Niemcy mają drugą co do wielkości, po Francji, społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej. Po morderstwie Szerbini pojawiły się głosy krytykujące rząd w Berlinie za to, że potępił czyn Wiensa dopiero po kilku dniach.

dsq4pqt

Podziel się opinią

Share
dsq4pqt
dsq4pqt
Więcej tematów