Trwa ładowanie...

Doniesienia z Wiejskiej. Sejm się zbroi i rozbudowuje

Plany budżetowe Kancelarii Sejmu na rok 2021 zakładają spore wydatki na zakup sprzętu zwiększającego bezpieczeństwo osób przebywających w budynkach sejmowych. Ma również powstać zupełnie nowy budynek wyposażony w laboratorium biochemiczne.

Sejm się zbroi i rozbudowuje.Plany budżetowe Kancelarii Sejmu na rok 2021 Sejm się zbroi i rozbudowuje.Plany budżetowe Kancelarii Sejmu na rok 2021 Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3rkiky
d3rkiky

Budżet Kancelarii Sejmu na 2021 rok został opisany w artykule "Rzeczpospolitej".

Sejm jak twierdza

Z doniesień dziennika wynika, że planowane wydatki mają uczynić z Sejmu wyjątkowo bezpieczne miejsce. Na liście zakupów znalazły się kamizelki kuloodporne, hełmy i amunicja. Ponadto postanowiono zwiększyć zabezpieczenie parlamentarzystów i pracowników Sejmu przed możliwymi pożarami i zaplanowano zakup skanerów pirotechnicznych.

Nie wszyscy jednak są zachwyceni tymi zapowiedziami. Katarzyna Lubnauer z K, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdziła, że znacznie bardziej potrzebne byłoby zatrudnienie większej liczby strażników i zapewnienie im wyższego wynagrodzenia. W jej ocenie militaryzowanie Straży Marszałkowskiej zdradza zapędy niektórych polityków do budowania prywatnych armii.

Białoruś. Rzecznik rządu: sytuacja na Wschodzie to wyzwanie dla Polski

Sejm chce wyeliminować zagrożenie biochemiczne

Największym wydatkiem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Sejmie jest milion złotych, za które powstać ma budynek w całości poświęcony analizom biochemicznym. Uzasadnieniem dla budowy nowego gmachu jest konieczność kontrolowania, docierających do Sejmu przesyłek przez Straż Marszałkowską.

d3rkiky

Jest to podyktowane zmianą w prawie z 2018 roku. Wcześniej za kontrolę podejrzanych przesyłek odpowiadał Służba Ochrony Państwa. Tylko w tym roku skontrolowano ponad 72 tys. przesyłek, z których 114 uznano za podejrzane, 48 z nich niosło za sobą realne zagrożenie.

Źródło: Super Express

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rkiky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rkiky
Więcej tematów