Trwa ładowanie...
d3gc9pz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Donieccy separatyści chcą na wschodzie Ukrainy niepodległej Noworosji

W razie decyzji o oderwaniu się od Kijowa obwód doniecki może zjednoczyć się z innymi regionami południowo-wschodniej Ukrainy jako niepodległa Noworosja - poinformował przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Myrosław Rudenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prorosyjscy separatyści wyłapują swoich przeciwników i jednocześnie zastraszają mieszkańców Doniecka
Prorosyjscy separatyści wyłapują swoich przeciwników i jednocześnie zastraszają mieszkańców Doniecka (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d3gc9pz

W najbliższą niedzielę w obwodzie donieckim i ługańskim odbędzie się referendum niepodległościowe. Stany Zjednoczone zapowiedziały już, że nie uznają wyników tego "fikcyjnego" głosowania.

- Niepodległa republika doniecka jest niezbędnym elementem dla utworzenia nowego państwa. Po przeprowadzeniu referendum, jeśli zostanie podjęta decyzja o niepodległości, planujemy wspólnie z Ługańską Republiką Ludową, a w dalszej perspektywie - z obwodami charkowskim, odeskim i mikołajowskim zjednoczyć się na zasadach federalizmu w nowe państwo - Noworosję - powiedział Rudenko agencji Interfax.

Zaznaczył on, że nowe państwo nie będzie wchodzić w skład Rosji, a pozostanie niepodległym. - Niemniej weźmiemy kurs na współpracę eurazjatycką i nie wykluczamy integracji z Unią Celną", do której należą Rosja, Białoruś i Kazachstan - wyjaśnił Rudenko. Dodał, że liczy na przypływ inwestycji w razie niepodległości Noworosji i zamierza stworzyć korzystny klimat w celu przyciągnięcia inwestorów.

d3gc9pz

Przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej zapewnił też o zamiarze budowania "konstruktywnych stosunków z odpowiednimi politykami centralnej Ukrainy". - Ale z tymi władzami, które są obecnie, nie będziemy prowadzić żadnego dialogu - podkreślił Rudenko.

Donieccy separatyści informowali we wtorek, że w niedzielnym referendum może wziąć udział ponad 3 mln wyborców.

d3gc9pz

Podziel się opinią

Share

d3gc9pz

d3gc9pz
Więcej tematów