Trwa ładowanie...
d49d1v2

Donald Tusk wziął udział w biegu na 20 km. "To było o wiele łatwiejsze niż prowadzenie niektórych szczytów UE"

Donald Tusk wziął udział w 20-kilometrowym biegu ulicami Brukseli. Razem z tysiącami uczestników zmagał się z upałem i trudami trasy, którą mieli do pokonania. Zdjęciami z tej imprezy pochwalił się na swoim koncie na Instagramie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk pochwalił się zdjęciami z biegu na Instagramie
Donald Tusk pochwalił się zdjęciami z biegu na Instagramie (Instagram/Donald Tusk)
d49d1v2

Bieg 20 km de Bruxelles odbywa się w stolicy Belgii od 1980 roku. Organizatorzy tegorocznej, 39. edycji biegu poinformowali, że w zawodach wzięło udział 40 tysięcy zawodników. Uczestnicy biegli w naprawdę trudnych warunkach: było gorąco i parno. Służby ratownicze udzieliły pomocy 550 uczestnikom zawodów, 15 z nich przewieziono do szpitala.

Zwycięzcą biegu został 29-letni Francuz, Chahdi Hassan, który przebiegł dystans 20 km w czasie 1 godziny 2 minut i 56 sekund.

Wśród biegaczy tegorocznej edycji pojawił się szef Rady Europejskiej. "Przeżyłem! To był gorący i ciężki 20-kilometrowy wyścig w Brukseli. Mimo to był to świetny moment, który dzieliłem z innymi biegaczami z Brukseli i reszty świata" - napisał na swoim profilu na Facebooku Donald Tusk. "I na koniec powinienem powiedzieć, że było to o wiele łatwiejsze niż prowadzenie niektórych szczytów Unii Europejskiej\"” - dodał. Zamieścił też kilka zdjęć z tej imprezy na swoim profilu na Instagramie.

Tusk nie pochwalił się, które miejsce zdobył, ani ile czasu zajęło mu pokonanie tego dystansu. Udało nam się to ustalić na stronie internetowej tej imprezy. Okazuje się, że pokonanie całego dystansu zajęło byłemu premierowi 1 godzinę 57 minut i 50 sekund. Ostatecznie zajął w tej rywalizacji 13234. miejsce.

d49d1v2

Podziel się opinią

Share
d49d1v2
d49d1v2
Więcej tematów