Trwa ładowanie...
djypbtv

Donald Tusk w niemieckim mundurze na okładce "Gazety Polskiej"

Były polski premier w mundurze Wehrmachtu, wysiadający z tramwaju z napisem "Tylko dla niemieckich pasażerów", a z tyłu Angela Merkel - tak wygląda okładka nowego numeru tygodnika "Gazeta Polska". Grafika wywołuje wiele kontrowersji.
Share
djypbtv

Tygodnik zapowiada w ten sposób artykuły poświęcone reelekcji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej i poparciu dla niego ze strony Niemiec. "Berlin pokazał, że ma być jednomyślność. To najgorsza droga dla Unii. Skończy się jej rozpadem. Tusk szkodzi Polsce, a polski rząd nie może wspierać jej wrogów" - podkreśla w felietonie Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

"Wmawianie, że skoro większość komuś sprzyja, to nam nie wolno się wyłamywać, przypomina czasy PRL, kiedy wszyscy musieli głosować na jedną partię. Demokracja polega na tym, że nie trzeba być jednomyślnym, i jeżeli ona faktycznie istnieje, to głos tych, którzy są przeciw, musi być szanowany tak samo jak tych będących 'za'. Tak w UE nie jest" - przekonuje Sakiewicz.

djypbtv

Okładka - zaprezentowana przed pojawieniem się tygodnika w kioskach - wywołała już falę komentarzy. "Powiedziałem tu, że PIS- owska, będąca de facto organem PIS, Gazeta zwana Polską, jest wybitnie odrażającą gadzinówką" - napisał z kolei Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

Dominika Wielowiejska z "Gazety Wyborczej" i Radia Tok FM oceniła, że okładka jest "skandaliczna, głupia i szkodliwa dla Polski". Zaapelowała też do dziennikarzy "Gazety Polskiej" o opamiętanie się.

Krzysztof Stanowski, założyciel i szef serwisu sportowego Weszlo.com, zastanawia się na Twitterze, jak można jednocześnie występować przeciwko sformułowaniu "polskie obozy" i jednocześnie popierać fotomontaż z Donaldem Tuskiem w niemieckim mundurze z II wojny światowej.

"W związku z pytaniami o naszą okładkę oświadczam, nie zamierzam przepraszać ...Wehrmachtu" - napisał z kolei redaktor naczelny tygodnika w odpowiedzi na pytania o możliwe przeprosiny Tuska.

djypbtv

Podziel się opinią

Share
djypbtv
djypbtv
Więcej tematów