Trwa ładowanie...
d4en4so

Donald Tusk jak papież. Były premier pozdrawia z okna zgromadzonych przed prokuraturą

Emocje sięgnęły zenitu. Donald Tusk w końcu przyjechał do Warszawy. Były premier zeznaje jako świadek w prokuraturze. W przerwie pozdrowił zgromadzonych z okna wydziału ds. wojskowych. To zdjęcie przejdzie do historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk jak papież. Były premier pozdrawia z okna zgromadzonych przed prokuraturą
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d4en4so

Tusk przyjechał do Warszawy przed południem z Sopotu. W podróży towarzyszył mu były rzecznik rządu Paweł Graś. Na stołecznym Dworcu Centralnym przywitali go jego dawni bliscy współpracownicy, zwolennicy, jak i przeciwnicy. Przywitano go okrzykami: "Donald Tusk" i "Zdrajca! Zdrajca!".

Tusk: jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się dziś w naszej ojczyźnie

Po wyjściu z pociągu Tusk udał się pieszo do warszawskiej prokuratury okręgowej przy ul. Nowowiejskiej. - Ja jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się dziś w naszej ojczyźnie, ale wszystko jest dziś w rękach ludzi, tutaj żaden pojedynczy wysiłek nic nie zmieni - wyjaśnił zgromadzonym.

Wcześniej podkreślał, że nie ma najmniejszych zastrzeżeń do pracy służb specjalnych po katastrofie smoleńskiej. - Byłbym wyjątkiem w Polsce, gdybym powiedział, że sprawa ta jest neutralna i że wszystko jest w tej kwestii uczciwe. Nie mam wątpliwości, że to jest element politycznej nagonki, czego autorzy zresztą nie ukrywają - dodał Tusk.

d4en4so

Donald Tusk w oknie wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Były premier zeznaje w prokuraturze jako świadek. Śledztwie dotyczączy współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. W przerwie pozdrowił z okna zgromadzonych przed budynkiem.

PAP
Podziel się

Na zdjęciu widać, że jest uśmiechnięty, zrelaksowany, z filiżanką w ręku. Najwidoczniej jest w bardzo dobrym humorze. To zdjęcie może wkrótce przejść do historii - Donald Tusk niczym papież pozdrawia tłumy wielbicieli. To oczywiście żart, który nie umknął uwadze internautów.

Show wokół przyjazdu Tuska. "Jedni traktują go jak mesjasza, drudzy chcą krzyżować"

"Powinien wysiąść na Wschodnim". Komentarze do powitania zgotowanego Tuskowi

Żenujący spektakl czy pokaz siły? Powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym, które miało miejsce przed przesłuchaniem w prokuraturze, przeszło najśmielsze oczekiwania.

Sieć podbijają komentarze dorównujące skali samego wydarzenia.

d4en4so

Jacek Żakowski w Telewizji WP: Tusk jest mistrzem tarapatów

- Donald Tusk jest mistrzem tarapatów. Jak nie ma tarapatów, jest taki sobie, ale zaatakowany jest jak tygrysica z małymi. W Brukseli ugryzł przecież okropnie - mówił Jacek Żakowski w #dzieńdobryWP.

- Dziwię się, że PiS, po tym jak się sparzył na Tusku w Brukseli, pcha ponownie paluchy do gorącej wody - komentował z kolei Łukasz Mężyk (3000polityka.pl).

d4en4so

Podziel się opinią

Share

d4en4so

d4en4so
Więcej tematów