ycipk-2e3g35

Donald Tusk jak Ojciec Chrzestny. Brytyjska gazeta zaskakuje

- UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu - grzmi "The Sun". Do artykułu o taryfach dodano zdjęcie Donalda Tuska. Przewodniczący radu Europejskiej został przedstawiony jako... Vito Corleone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska gazeta ostro o Tusku
Brytyjska gazeta ostro o Tusku (Twitter, Fot: The Sun)
ycipk-2e3g35

W środę przewodniczący Rady Europejskiej przedstawił projekt wytycznych negocjacyjnych dla dalszych rozmów o brexicie. - Pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską możliwa jest tylko umowa o wolnym handlu - stwierdził Donald Tusk. Wypowiedź polityka odnosi się do projektu wytycznych KE co do brexitu. Zakłada on m.in. zerową taryfę celną na towary.

Słowa Donalda Tuska nie spodobały się Brytyjczykom. W gazecie "The Sun" ukazał się artykuł o tytule "Brextortion", który można przetłumaczyć jako "szantaż brexitowy" (połączenie angielskich słów "brexit" i "extortion" - przyp. red.). - UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu - czytamy w "The Sun".

Jednak najbardziej zaskakuje zdjęcie dołączone do artykułu. Donald Tusk został przedstawiony jako słynny Vito Corleone czyli bohater książki "Ojciec Chrzestny" autorstwa Mario Puzo. "Złożyłem im propozycję, którą muszą odrzucić" - czytamy w komiksowym dymku przy grafice.

ycipk-2e3g35

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" "Nie wchodźmy na takie tematy". Joanna Mucha ruga dziennikarza"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e3g35

ycipk-2e3g35
ycipk-2e3g35