Trwa ładowanie...
d3or6f1
Donald Tusk: Elżbieta Bieńkowska będzie rządziła w KE m.in. obszarem jednolitego rynku
x-news/TVN 24IAR

Donald Tusk: Elżbieta Bieńkowska będzie rządziła w KE m.in. obszarem jednolitego rynku

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska będzie w Komisji Europejskiej rządziła obszarem przemysłu, jednolitego rynku, przedsiębiorczości i małych przedsiębiorstw - powiedział premier Donald Tusk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3or6f1

- Ślązaczka będzie rządziła takimi drobiazgami z Europie, jak przemysł, cały jednolity rynek, przedsiębiorczość, małe przedsiębiorstwa - powiedział Donald Tusk w Rybniku podczas spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- M.in. ten śląski sposób widzenia gospodarki spowodował, że kiedy pojawiła się sugestia, że Elżbieta Bieńkowska mogłaby być komisarzem od kluczowych dla całej europejskiej gospodarki spraw, zarówno nowy szef Komisji Europejskiej, jak i inni koleżanki i koledzy w Europie, którzy znają ją z dotychczasowych działań jako ministra, byli zachwyceni - podkreślił premier.

d3or6f1

Premier powiedział też, że objęcie przez nią nowej funkcji będzie użyteczne dla Polski.

Nowa Komisja Europejska rozpocznie pracę od listopada. Wcześniej jej skład musi być jeszcze zatwierdzony przez Parlament Europejski.

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska mówiła w czwartek, że traktuje nominację na komisarza UE nie w kategoriach osobistych, ale jako wyraz pozycji Polski w Europie. Dodawała, że może objąć "ważną tekę gospodarczą".

- To jest naprawdę zaszczyt dla Polski, dla nas wszystkich, a nie dla mnie osobiście i absolutnie nie należy tego postrzegać w kategoriach osobistych ambicji - podkreślała. Jak zaznaczała, prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker "przedstawi komisarzy i odpowiednie dla nich dyrekcje".

d3or6f1

Podziel się opinią

Share

d3or6f1

d3or6f1
Więcej tematów