Trwa ładowanie...
d8x0dlk

Donald Trump przegrał ze swoim byłym doradcą. Sąd zezwala na publikację książki Boltona

Sąd federalny w Waszyngtonie zezwolił na publikację książki byłego doradcy prezydenckiego Johna Boltona. Administracja Donalda Trumpa złożyła pozew o tymczasowe zablokowanie jej wydawania. Pamiętnik stawia prezydenta w niekorzystnym świetle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump przegrał ze swoim byłym doradcą. Sąd zezwala na publikację książki Boltona
Donald Trump przegrał ze swoim byłym doradcą. Sąd zezwala na publikację książki Boltona (PAP)
d8x0dlk

Sędzia okręgowy Royce Lamberth przyznał, że treści, jakie mogą się znajdować w książce, która opisuje pracę Boltona w Białym Domu, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Podkreślił jednocześnie, że rząd nie przekonał go o tym, że zakaz publikacji "jest właściwym remedium". Dodał, że "skoro setki tysięcy egzemplarzy książki są już na całym świecie, a wiele w redakcjach, szkoda została już wyrządzona". Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyroku Trump napisał na temat Boltona na Twitterze następujący wpis: "On musi zapłacić bardzo wysoką cenę za to - tak jak inni przed nim. To nigdy nie powinno się było zdarzyć!!!".

Donald Trump określony został mianem "oszałamiająco niedoinformowanego".

Jak wynika z omówień fragmentów książki Boltona, Trump miał prosić prezydenta Chin Xi Jinpinga o pomoc w kampanii wyborczej. W pamiętniku przedstawione zostały 17 miesięcy pracy doradcy prezydenckiego w Białym Domu. "New York Times" i "Wall Street Journal" podają, że Bolton w swym pamiętniku pisze m.in., iż nie jest w stanie wskazać żadnej decyzji amerykańskiego przywódcy, która nie wynikałaby z "wyborczych kalkulacji". Ponadto przywódca USA został określony mianem "oszałamiająco niedoinformowanego".

d8x0dlk

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Jednym z wątków książki jest Ukraina. Bolton twierdzi, iż Trump wstrzymał w ubiegłym roku pomoc wojskową dla tego państwa dla swojej politycznej korzyści. Co więcej, gdyby demokraci w procedurze impeachmentu wobec Trumpa wykroczyli w zarzutach dotyczących polityki zagranicznej poza Ukrainę, to głosowanie w sprawie prezydenta w parlamencie USA nie musiałoby zakończyć się uniewinnieniem. Dodajmy, że oficjalna premiera odbędzie się we wtorek 23 czerwca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8x0dlk

Podziel się opinią

Share
d8x0dlk
d8x0dlk