Trwa ładowanie...
16-08-2015 04:55

Donald Trump opowiedział się za deportacją wszystkich "nieudokumentowanych" imigrantów

Jeden z czołowych republikańskich kandydatów do prezydentury, miliarder Donald Trump, oświadczył w wywiadzie dla telewizji NBC, że gdyby został prezydentem deportowałby wszystkich "nieudokumentowanych", czyli nielegalnych, imigrantów.

Donald Trump opowiedział się za deportacją wszystkich "nieudokumentowanych" imigrantówŹródło: PAP/EPA, fot: Ron Sachs
dmwdl3g
dmwdl3g

- Nie będziemy rozdzielać rodzin, ale oni muszą odejść - powiedział Trump według Reutera, który uzyskał fragmenty treści wywiadu.

Zapytany przez prowadzącego wywiad Chucka Todda o nielegalnych imigrantów, którzy mogą nie mieć gdzie się udać, Trump odpowiedział ogólnikowo: - Będziemy z nimi pracować. Ponownie jednak podkreślił, że "oni muszą odejść". - Albo mamy swój kraj, albo go nie mamy - dodał.

69-letni obecnie Trump powiedział też, że musiałby uchylić wydane przez demokratycznego prezydenta Baracka Obamę rozporządzenia w sprawie imigracji, w tym te, które chronią przed deportacją dzieci nielegalnych imigrantów.

Trump, który dorobił się fortuny na handlu nieruchomościami, wysunął się obecnie na czołowe miejsce wśród 17 republikańskich kandydatów do prezydentury. Udało mu się to mimo wielu kontrowersyjnych, a nawet obraźliwych wypowiedzi, m. in. o nielegalnych imigrantach z Meksyku, których określił jako "kryminalistów i gwałcicieli".

Zobacz również: Miliarder Donald Trump chce być prezydentem
dmwdl3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmwdl3g
Więcej tematów