Trwa ładowanie...
d1isqe5

Domaga się aresztu dla Gawłowskiego. Wcześniej umorzyła śledztwo ws. twórcy SKOK

Prokurator Beata Marczak wysłała wniosek do Marszałka Sejmu o areszt dla posła PO Stanisława Gawłowskiego. To tam sama prokurator, która w 2009 roku umorzyła śledztwo ws. twórcy SKOK - zauważa "Newsweek".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PO jest podejrzewany o korupcję
Poseł PO jest podejrzewany o korupcję (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d1isqe5

Paweł Gawłowski jest podejrzewany o korupcję. Polityk PO miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł., w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. "Na podejrzenie przestępstwa wskazuje obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, m.in. w postaci dokumentów, zeznań świadków i wyjaśnień podejrzanych" - poinformowała prokuratura. W grudniu CBA wkroczyło do domu Gawłowksiego w Koszalinie

Miesiąc temu do Marszałka Sejmu wpłynął wniosek o areszt dla posła PO podpisany przez zastępcę Prokuratora Generalnego Beatę Marczak. Jest ona "prawą ręką" ministra Zbigniewa Ziobry.

Jak przypomina "Newsweek" w 2009 roku Beata Marczak umorzyła śledztwo przeciw twórcy SKOK Grzegorzowi Biereckiemu, ktory teraz jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa dotyczyła Wielkopolskiego Banku Rolniczego, w którym jedna ze spółek powiązanych z Kasami kupiła udziały.

d1isqe5

Bierecki usłyszał zarzuty działania na szkodę spółki i niedopełnienia obowiązku dbania o interesy majątkowe. Goziło mu za to do pięciu lat więzienia. Jednak śledztwo umorzono po tym jak, dochodzenie przejęła dwójka prokuratorów z Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi: Beata Marczak i Radomił Bartodziejski.

Źródło: "Newsweek"

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów