Trwa ładowanie...
d4e0odo

Dołącz do "Pogromców Bazgrołów". Możesz zmienić miasto na lepsze

• Kraków prowadzi wojnę z nielegalnym graffiti i rasistowskimi napisami na budynkach
• Każdy może dołączyć się do akcji "Pogromcy Bazgrołów" i pomóc oczyszczać miasto
• Wolontariusze spotykają się na piknikach sąsiedzkich i podczas biesiadowania, integrują się i czyszczą budynki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dołącz do "Pogromców Bazgrołów". Możesz zmienić miasto na lepsze
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d4e0odo

- Od wielu lat polskie miasta są niszczone bazgrołami, wulgarnymi napisami i rysunkami, mową nienawiści. Grupa Pogromców Bazgrołów stawia czoła obszczymurkom i barbarzyńcom, którzy zostawiają bohomazy, swastyki, rasistowskie i antysemickie napisy na elewacjach krakowskich kamienic. Pokrywamy "milczeniem farby" mowę nienawiści - mówi Waldemar Domański, pomysłodawca "Pogromców Bazgrołów" oraz przewodniczący Zespołu zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie.

Jak dodaje, nadrzędnym celem Pogromców jest ograniczenie groźnego i szkodliwego zjawiska dewastowania przestrzeni publicznej poprzez wywołanie społecznej "mody" na odpowiedzialność za najbliższe otoczenie.

Jednym z najważniejszych elementów Pogromców Bazgrołów są organizowane przez nich pikniki sąsiedzkie, połączone z zamalowywaniem przez mieszkańców bohomazów na zaatakowanych sprejami budynkach.

d4e0odo

Wiosną ruszy kolejna edycja sąsiedzkiej współpracy, dlatego organizatorzy szukają chętnych do wspólnych działań. Na stronie pogromcybazgrolow.com można dowiedzieć się o szczegółach - w tym zbiórki farb, miejsc spotkań oraz kolejnych sąsiedzkich pikników.

- W naszych planach znajduje się uruchomienie specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne - smartfony, tablety, telefony komórkowe, dzięki której za pomocą prostej funkcji będą automatycznie zgłaszane incydent związane z działalnością pseudografficiarzy - przekazuje organizator.

d4e0odo

Podziel się opinią

Share

d4e0odo

d4e0odo
Więcej tematów