Doda, Wałęsa i inni - najważniejsi Polacy według CNN

W poniedziałek telewizja CNN pokazała pierwszy program z cyklu "Eye on Poland". Reporterzy wspomnieli m.in. o budowie stadionów na Euro 2012 czy o sukcesie firmy Solaris, która produkuje autobusy. CNN przygotowała też ranking najbardziej wpływowych Polaków. Tu, obok Fryderyka Chopina i Lecha Wałęsy pojawia się Doda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doda, Wałęsa i inni - najważniejsi Polacy według CNN
(AKPA)
WP

W pierwszym odcinku programu traktującego o polskiej kulturze i gospodarce widzowie z całego świata mogli m.in. dowiedzieć się o europejskim sukcesie polskiego producenta autobusów, o nielegalnych wyścigach samochodowych czy o konfliktach rządu z władzami PZPN. Pierwszy odcinek wyjaśniał także, dlaczego Polska staje się coraz ważniejszym krajem na arenie międzynarodowej, dzięki swoim sukcesom gospodarczym oraz członkostwu w NATO i Unii Europejskiej.

CNN sporządziła też ranking najsławniejszych i najbardziej wpływowych Polaków. Oto oni: Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Andrzej Wajda, Roman Polański, Lech Wałęsa, Robert Kubica, a także modelka Joanna Krupa i piosenkarka Dorota Rabczewska, znana bardziej jako Doda.

Wtorkowy odcinek nadawany będzie na żywo z warszawskiej giełdy. Poświęcony będzie m.in. znaczeniu Polski w strategii bezpieczeństwa międzynarodowego, jej stosunkom z USA i z Rosją oraz roli w NATO i Unii Europejskiej.

WP

Program o Polsce oglądać można w tym tygodniu codziennie w CNN International. Cykl "Eye on..." dotychczas pokazał m.in. Chiny, Brazylię, Francję i Rosję.

Polub WP Wiadomości
WP
WP