Trwa ładowanie...
d35jty2

Dobra wiadomość z Kliniki Budzik. Wybudzono nastoletnią Anię

Nastoletnia Ania dwudziestym drugim dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik. - Dziewczynka zapadła w śpiączkę po operacji nowotworu ośrodkowego układu nerwowego, od dwóch tygodni jest świadoma - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Kliniki Andrzej Lach. Dodał, że dziewczynka jest jeszcze pod obserwacją, jej stan jest różny, jednego dnia lepszy, innego gorszy, ale wszystko wskazuje na to, że we wtorek będzie można oficjalnie ogłosić, że kolejne dziecko zostało wybudzone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra wiadomość z Kliniki Budzik. Wybudzono nastoletnią Anię
(WawaLove.pl)
d35jty2

Ewa Błaszczyk, prezes fundacji Akogo?, która sfinansowała powstanie Kliniki Budzik, szacuje, że w stanie śpiączki znajduje się około stu dzieci w kraju. Jak mówi, nie można tego dokładnie powiedzieć, bo dzieci wymagające specjalistycznej pomocy przebywają w różnych szpitalach lub hospicjach.

- Są placówki, które używają tych dzieci - przesuwając je z oddziału na oddział, mają ciągle nowe finansowanie - powiedziała IAR Ewa Błaszczyk. Do kliniki Budzik nie ma kolejki. Ewa Błaszczyk przypuszcza, że rodzice nie wiedzą, że leczenie dzieci, dzięki finansowaniu programu przez NFZ, jest bezpłatne. Jedno z rodziców może - również bezpłatnie - przebywać z dzieckiem w klinice przez 24 godziny na dobę i jest włączane w proces rehabilitacji.

d35jty2

Podziel się opinią

Share
d35jty2
d35jty2
Więcej tematów