Trwa ładowanie...
14-10-2014 12:40

Dobra informacja dla kierowców. Już jutro zjedziemy nową estakadą z trasy AK

Dziś w nocy zostanie oddana do użytku kolejna estakada trasy AK. Kierowcy będą mogli zjechać z niej od strony Bemowa na Wisłostradę w kierunku centrum. Budowa trwała niespełna rok, prace rozpoczęły się w styczniu tego roku. Drogowcy tłumaczą, że czas zakończenia tego etapu znacznie wydłużają procedury związane z odbiorami technicznymi. To już druga łącznica węzła Wisłostrada uruchomiona w tym roku. 

Dobra informacja dla kierowców. Już jutro zjedziemy nową estakadą z trasy AKŹródło: WawaLove.pl
d25j4wn
d25j4wn

Po zatwierdzeniu przez inżyniera miasta, przygotowanej organizacji ruchu, rozpocznie się wieloetapowe przeniesienie ruchu na wyremontowaną część drogi. - Może to być skomplikowane logistycznie i w związku z tym odczuwalne dla kierowców jadących tą trasą. Utrudnienia jednak, nie potrwają długo i zakończą się już w listopadzie - informuje Agnieszka Stefańska z GDDKiA.

W ramach inwestycji powstanie czternaście nowych, nieistniejących przed rozpoczęciem prac, obiektów - m.in. półtunelowe ekrany akustyczne, nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

Remont trasy AK i mostu Grota-Roweckiego to aktualnie jedna z większych inwestycji w Warszawie. Docelowo zostanie wyremontowanych 4,6 km trasy i mostu. Przy budowie pracuje cały sztab ludzi. Szacuje się, że jest to średnio 900 osób, w tym 520 pracowników fizycznych, 260 operatorów maszyn i 120 pracowników umysłowych. Remont trasy AK i mostu Grota pochłonie w sumie 796 milionów złotych.

d25j4wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25j4wn
Więcej tematów