Trwa ładowanie...
d3qm5wc

Do Ustki znów można przyjechać bezpośrednim pociągiem z Warszawy

Ustka odzyskała bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą. Od niedzieli kursuje pociąg Kolei Mazowieckich "Słoneczny". Podróż ze stolicy nad morze trwa 5 godzin i 40 minut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Ustki znów można przyjechać bezpośrednim pociągiem z Warszawy
(Radio Gdańsk/Przemysław Woś)
d3qm5wc

Turyści, którzy przyjechali ze stolicy na wakacje do Ustki zachwyceni są pomysłem Kolei Mazowieckich. - Super pomysł, od nas piątka. Jedzie się szybko i wygodnie. Po siódmej rano wyjazd z Warszawy przed 13 jesteśmy w Ustce. Komfort jazdy bardzo dobry, oby tylko nie zlikwidowali tego pociągu - mówili pasażerowie pierwszego składu "Słonecznego".

Pociąg może zabrać siedmiuset pasażerów, jest to skład piętrowy. Drugie tyle chętnych może zająć miejsca stojące, choć w długiej trasie to mniej komfortowe.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy bezpośrednie połączenie ze stolicą. Tym bardziej, że to pomysł Kolei Mazowieckich. Pociąg nazywa się Słoneczny i przyjeżdża do słonecznego miasta. Mam nadzieję, że z czasem zyskamy też bezpośrednie połączenia z innymi regionami Polski - mówi burmistrz Ustki Jacek Graczyk.

d3qm5wc

Skład pokonuje trasę Warszawa Wschodnia-Gdańsk w 3 godziny i 15 minut, kolejne ponad dwie godziny jedzie z Trójmiasta do Ustki. - Podjęliśmy to wyzwanie. Pociąg w poprzednich latach stał 8 godzin w Gdańsku. Zdecydowaliśmy więc, że w tym czasie zawiezie pasażerów dalej, aż do Ustki. Nie wiemy, jaka będzie frekwencja i przyznam, że rozpoznajemy sytuację bojem. Na razie nie mamy takiego taboru, by świadczyć nasze usługi na tej trasie poza wakacjami, ale jeśli pozyskamy dodatkowe składy to oczywiście nie można tego wykluczyć - mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Na razie połączenie będzie funkcjonować tylko do końca wakacji. Pierwszy pociąg "Słoneczny" przywitała w Ustce orkiestra dęta. Wszyscy pasażerowie dostali drobne upominki od władz kurortu.

d3qm5wc

Podziel się opinią

Share
d3qm5wc
d3qm5wc
Więcej tematów