PolskaDni skupienia parlamentarzystów PO

Dni skupienia parlamentarzystów PO



W końcu tygodnia pojawi się w Krakowie grupa ok. 70 parlamentarzystów, z liderami PO - Donaldem Tuskiem i Janem Marią Rokitą na czele i senatorów Platformy Obywatelskiej, także eurodeputowanych z partii chadeckiej Parlamentu Europejskiego. Piątek i sobotę spędzą oni na wspólnej modlitwie, zwiedzaniu m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, katedry Wawelskiej i spotkaniu w Pałacu Biskupów z metropolitą krakowskim, arcybiskupem Stanisławem Dziwiszem.

Dni skupienia parlamentarzystów PO

- Mamy świadomość tego, że Polacy oczekują w nowym roku pewnych zmian. Skończyły się już kampanie wyborcze, więc można już odłożyć emocje z nimi związane, zwłasza te złe emocje. Każdy na nowo wsłuchuje się w głos pewnych wartości. Przede wszystkim wartości chrześcijańskich. Temu służyć ma nasze spotkanie - wyjaśnia poseł Ireneusz Raś, który wspólnie z krakowskimi parlamentarzystami i senatorami PO zorganizował to spotkanie.

- Deklaracja udziału ze strony tak wielu parlamentarzystów utwierdza nas w przekonaniu, że "Dni skupienia" w Krakowie to dobry pomysł. Zwłaszcza, że odbędą się one w mieście szczególnym dla Polski i jego historii.

W piątek, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w czasie mszy świętej w kalpicy św. Faustyny, słowo do parlamentarzystów uczestniczących w "Dniach skupienia" wygłosi ksiądz profesor z PAT, Grzegorz Ryś. Wcześniej parlamentarzyści zwiedzać będą sanktuarium w asyście ekonoma sanktuarium, ks. Andrzeja Kopicza i siostry Elżbiety Siepak. W sobotę uczestnicy "Dni skupienia" modlić się będą na mszy świętej w intencji ojczyzny, celebrowanej przez proboszcza katedry Wawelskiej, ks. infułata Janusza Bielańskiego. Później zwiedzą Wawel - katedrę i Zamek Królewski. W południe natomiast przewidziano ich spotkanie z metropolitą krakowskim, arcybiskupem Stanisławem Dziwiszem.

- Jeśli można tak to określić, to spotkanie to forma pozytywnego ładowania akumulatorów, by później podejmować mądre i ważne dla kraju decyzje. Jednocześnie chcemy pokazać naszym kolegom Kraków, w którym rozgrywało się tak wiele ważnych dla kraju spraw. Pokażemy im także naszą krakowską Jasną Górę - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - tłumaczy poseł Ireneusz Raś.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)