Dlaczego warto ubezpieczyć gadżety elektroniczne?
(( bigphoto http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36286/111.jpeg #source=(fot. mp)# #size=140x90#))
Podobno naszym życiem rządzą przypadki. Niestety, podobne stwierdzenie można byłoby odnieść do stanu naszych telefonów komórkowych.
Przypadkiem
Wyobraź sobie taką sytuację. Duże miasto, ruchliwa ulica, przejście dla pieszych. Włącza się zielone światło, tłum rusza. Większość osób w rękach ma smartfony i patrzy w ich ekrany, zamiast zwrócić uwagę na pozostałych pieszych. Nagle przypadkiem ktoś potrąca Cię ramieniem. Na tyle mocno, że Twój telefon ląduje na ziemi. Obudowa się rysuje, wyświetlacz pęka, urządzenie zniszczone.
Druga sytuacja mogłaby wyglądać inaczej. Wakacyjny wyjazd. Spacerujesz głównymi ulicami Rzymu, podziwiasz doskonałą architekturę, sukcesywnie odwiedzasz najważniejsze zabytki. Cieszysz się słońcem Italii i włoską kuchnią, cały dzień spędzasz poza hotelem. Wieczorem, po przejściu kilkunastu kilometrów, wracasz do niego, sprawdzasz kieszeń i… ta jest pusta. Telefonu nie ma, na policję zgłaszasz kradzież.
Kolejny przykład. Cały dzień krzątasz się w kuchni, gotujesz obiad, sprzątasz. W tym czasie w drugim pokoju bawią się Twoje dzieci. Są już na tyle duże, że możesz je na chwilę zostawić same i zająć się swoimi obowiązkami. Oczywiście, regularnie do nich zaglądasz. Po chwili sprawdzasz, jak się bawią i widzisz, że zabawką jest Twój telefon! Dzieciaki pełne entuzjazmu wybierają losowo numery, pod które dzwonią, w tle włączona jest transmisja danych, koszty rosną. Komórka nie jest zabawką, a to jej użycie nie było przez Ciebie autoryzowane. Twój wpływ na każdą z tych sytuacji byłby mocno ograniczony. Podobnie jak na inne, w których ucierpieć mógłby Twój telefon, tablet czy inny elektroniczny gadżet.
Upewnij się
W ostatnim czasie ceny elektroniki stały się bardziej przystępne. Przede wszystkim ze względu na popularność takich gadżetów i dużą konkurencję na rynku. Większość urządzeń dostępna jest zarówno w klasie budżetowej, jak i w klasach wyższych. Jednak koszty te wciąż są zauważalne dla domowego budżetu. Gwarancja producencka nie obejmuje wielu przypadków, które dotknąć mogą Twojego sprzętu.
Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej. Dobrym rozwiązaniem może być ubezpieczenie swojego urządzenia. Chociażby po to, żeby dwukrotnie nie ponosić kosztów tego samego telefonu czy tabletu.
Kiedy zadziała?
Polisa obejmuje szereg sytuacji, w których znaleźć możesz się Ty wraz ze swoim telefonem. Jeśli dojdzie do przypadkowego zniszczenia, Gadget Cover naprawi lub zapłaci za naprawę urządzenia. Nawet wtedy, jeśli uszkodzeniu uległ ekran (co w odniesieniu do innych ubezpieczycieli nie jest regułą). Telefon zostanie naprawiony lub wymieniony także wtedy, kiedy dojdzie do jego zalania. Nową sztukę otrzymasz wówczas, gdy ubezpieczony sprzęt zostanie skradziony lub zgubiony. Koszty naprawy lub zamiany weźmie na siebie ubezpieczyciel także w przypadku awarii. Po zgubieniu telefonu lub jego kradzieży dojść może do nieautoryzowanego użycia. Dlatego i jego koszty poniesie podpisana umowa. Ochrona obowiązuje na całym świecie (do 90 dni w ciągu każdego roku). Liczba roszczeń nie jest ograniczona, chociaż – podobnie jak w przypadku samochodów – „jazda bezwypadkowa” daje korzystne zniżki.
W przeciwieństwie do innych ubezpieczycieli, Gadget Cover proponuje też natychmiastową ochronę. W dodatku taką, która obejmuje również sprzęt Twojej rodziny, a nawet akcesoria telefoniczne, jeśli zostaną zgubione, skradzione lub zniszczone razem z telefonem lub elektronicznym gadżetem.
Bez problemów
Mobile Phone Insurance założyć można przez Internet. Wystarczy wejść na stronę https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance i poświęcić trzy minuty po to, żeby wybrać polisę. Dalej tworzy się indywidualne konto, następnie dochodzi do płatności. Tyle. Dzięki kilku kliknięciom możesz zyskać spokój ducha.
Większość z nas nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, ile warte są gadżety, które codziennie przy sobie nosimy. Przekonujemy się o tym dopiero wtedy, kiedy trzeba je naprawić lub zastąpić. Ujawnia się wówczas ich prawdziwa wartość – sentymentalna i finansowa. Dobrze więc zadbać o to, by w razie którejś z opisanych sytuacji, wiedzieć, co robić. Zgłosić się do ubezpieczyciela i otrzymać stosowną pomoc.
Artykul powstal przy współpracy z serwisem GadgetCover