Trwa ładowanie...
d4yisve

"Die Welt" o "trójkącie bermudzkim" w Polsce

"Polska, Węgry i Turcja - w tych trzech krajach rządy wybrane w demokratycznych wyborach dążą do totalnego zwycięstwa - naruszając wartości rządów prawa, podziału władzy i demokracji" - pisze "Die Welt", dodając, że swoim rządom chcą podporządkować społeczeństwo. "Die Welt" nazywa to "domową zimną wojną", prowadzącą do "ideologicznej batalii w głowach obywateli".
Share
"Die Welt" o "trójkącie bermudzkim" w Polsce
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4yisve

"Rządzący mówią, że przedstawiają wartości liberalne, ale tak naprawdę zarówno rząd turecki, węgierski, jak i polski nie spoczną, póki nie wygrają tej zimnej domowej wojny" - czytamy.

Jak pisze "Die Welt", w "trójkącie bermudzkim" między Kaczyńskim, "przywódcą narodowej, konserwatywnej rewolucji", szefową rządu Beatą Szydło oraz głową państwa Andrzejem Dudą, obrywa demokracja. "Została storpedowana niemal z każdej strony" - twierdzi niemiecki dziennik.

"Die Welt" analizuje też rolę prezydenta na podstawie dotychczasowych wystąpień Andrzeja Dudy. Dziennik pisze: "można liczyć na to, iż jego rola się odwróci". Duda w tym sporze - czytamy - "jest jak wegetarianin wśród kanibali".

"Teraz Duda w swojej przyjaznej, 'nieporadnej' postawie ma się przeciwstawić wątpliwej reformie sądownictwa oraz swojemu zwierzchnikowi Jarosławowi Kaczyńskiemu" - pisze Welt i retorycznie pyta, czy polski prezydent zdoła się uniezależnić od prezesa PiS.

Źródło: "Die Welt"

d4yisve

Podziel się opinią

Share
d4yisve
d4yisve
Więcej tematów