Trwa ładowanie...
dj82k25

Departament Zdrowia USA. "Życie człowieka zaczyna się poczęcia"

Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia - pisze w czwartkowym wydaniu "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych
USA wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych (123RF.COM)
dj82k25

Jak zauważa gazeta, "w projekcie planu strategicznego na lata 2018-2022 Departament Zdrowia i Usług Społecznych wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych".

- W dokumencie znalazł się też zapis mówiący, że "podstawowym elementem misji Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych jest służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci - pisze "Nasz Dziennik". Oznacza to "ochronę nie tylko przed aborcją, ale także przed eutanazją".

- Można powiedzieć, że mamy teraz do czynienia z powrotem do normalności, przede wszystkim do mówienia prawdy - tak amerykański projekt w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" skomentował prof. Bogdan Chazan.

- Oby udało się wprowadzić te zmiany w życie. Skutki byłyby ogromne. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę przepisów prawa w kontekście wielu zagrożeń, które są udziałem dziecka na najwcześniejszym etapie, a także ochrony życia ludzi starszych i ciężko chorych - wyraził nadzieję lekarz.

dj82k25

Podziel się opinią

Share
dj82k25
dj82k25
Więcej tematów