ycipk-3dky67
ycipk-3dky67
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Demonstranci zaatakowali kwaterę główną greckiej policji

Przed kwaterą główną policji w Atenach
zebrało się około 2 tys. młodych ludzi,
protestujących przeciwko śmierci nastolatka podczas policyjnej
interwencji 6 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3dky67

Zebrani skandowali wrogie policji hasła i rzucali w kierunku policjantów pomarańcze oraz butelki z wodą, ale stróże porządku zareagowali dopiero, kiedy zaczęli obrzucać ich mąką. Użyli gazów łzawiących i na jakiś czas udało im się rozproszyć demonstrantów.

Według policji w nocy z niedzieli na poniedziałek nie zanotowano w greckiej stolicy żadnych aktów przemocy.

Od 6 grudnia w greckich miastach trwają nieprzerwanie protesty. Demonstracjom towarzyszyły ataki m.in. na posterunki policji, banki i sklepy.

ycipk-3dky67

Zdaniem analityków, na głębsze przyczyny protestów składają się trudności społeczne spowodowane reformami gospodarczymi, niewielkie możliwości znalezienia pracy przez młodych ludzi i utrata prestiżu przez polityków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dky67

ycipk-3dky67
ycipk-3dky67