Trwa ładowanie...
d1pcxtl
d1pcxtl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Demonstranci ponownie na ulicach Hongkongu

Na ulicach Hongkongu ponownie pojawili się demonstranci domagający się reform demokratycznych. W nocy z czwartku na piątek policja aresztowała 37 osób w dzielnicy Mong Kok. Wcześniej, w środę wieczorem zatrzymano 12 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1pcxtl

Rzecznik policji oświadczył, że w obu przypadkach aresztowań dokonano za blokowanie ulic i niezastosowanie się do wezwań rozejścia się.

Demonstranci domagali się przejrzystego procesu nominowania władz miasta, byłej kolonii brytyjskiej, stanowiącego obecnie tzw. Specjalny Region Administracyjny Chin.

Protesty zorganizowało ugrupowanie pod nazwą "Tarcza Hongkongu" (Hong Kong Shield), której przewodzi m. in. znana miejscowa piosenkarka Denise Ho. W ub. miesiącu policja aresztowała ją na krótko podczas likwidacji barykad wzniesionych przez demonstrantów.

d1pcxtl

Podziel się opinią

Share

d1pcxtl

d1pcxtl
Więcej tematów