Trwa ładowanie...
d2jecbf

Delta i Air Canada: mniej lotów, mniej pracowników

Trzecie co do wielkości amerykańskie linie lotnicze Delta zapowiedziały w środę redukcję personelu o 13 tys. osób, czyli o 16% i ograniczenie usług o 15% ze względu na katastrofalne następstwa ataków terrorystycznych w USA. Podobne kroki przedsięwziął kanadyjski przewoźnik Air Canada.
Share
d2jecbf

Wcześniej zwolnienie 40 tys. osób zapowiedziały dwa największe amerykańskie towarzystwa lotnicze, American Airlines i United Airlines.

W ubiegłym tygodniu Izba Reprezentantów przegłosowała porozumienie w sprawie wyasygnowania 15 miliardów dolarów na pomoc dla rodzimych linii lotniczych.

Z tej sumy 5 miliardów dolarów bezzwrotnej pomocy będzie przeznaczone na bezpośrednie odszkodowania dla firm lotniczych za straty, jakie poniosły po ataku terrorystycznym z 11 września. Pozostała część - 10 miliardów dolarów - będzie mieć formę rządowych gwarancji kredytowych.

d2jecbf

Z kolei kanadyjskie linie lotnicze Air Canada zmniejszą zatrudnienie o 9 tys. osób i zredukują o 20% liczbę lotów.

We wtorek Air Canada otrzymały od rządu zgodę na zwolnienia, mimo, że prawo zakazuje tego do marca 2002 roku.

W ubiegłym tygodniu władze firmy zwróciły się do rządu o pomoc w wysokości 3-4 miliardów dolarów, by zrekompensować straty poniesione w ciągu ostatnich 2 tygodni. Sprzedaż biletów spadła w tym czasie o 60%.(ck)

d2jecbf

Podziel się opinią

Share
d2jecbf
d2jecbf
Więcej tematów