Trwa ładowanie...

Deklaracje marszałka w sprawie WOW. Obwodnica Wrocławia powstanie do 2020 r.?

Mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia dostali zapewnienie, że wschodnia obwodnica miasta powstanie do roku 2020. Dwa pozostałe odcinki trasy mają być wybudowane równolegle.

Share
Deklaracje marszałka w sprawie WOW. Obwodnica Wrocławia powstanie do 2020 r.?
Źródło: WP.PL, Fot: Przemysław Jach
dm7ifls

Powracamy do opisywanego przez nas wielokrotnie tematu budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Dotychczas oddano do użytku dwa z czterech planowanych odcinków trasy, a w planach pozostaje jeszcze budowa odcinka Łany-Długołęka oraz Bielany Wrocławskie-Żerniki Wrocławskie. Kilka tygodni temu mieszkańcy południowych osiedli stolicy Dolnego Śląska skierowali do władz województwa petycję o jak najszybsze zakończenie inwestycji.

Odpowiedzią było spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele mieszkańców, przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak i posłanka Aldona Młyńczak.

dm7ifls

- Realnym terminem zakończenia prac przy budowie WOW jest rok 2020, przy czym odcinek północny i południowy obwodnicy będą budowane równolegle – mówił wicemarszałek.

Jest to o tyle zaskakujące, że przez długi czas priorytetowym odcinkiem był dla władz województwa odcinek północny, łączący Łany i Długołękę. Budowa fragmentu łączącego Bielany z Żernikami Wrocławskimi była ściśle wiązana z budżetem województwa i początkowo pojawiały się wątpliwości, czy powstanie on przed rokiem 2020. Do pewnych zmian przyczyniła się deklaracja prezydenta Rafał Dutkiewicza, który zadeklarował ze strony Gminy Wrocław wkład w wysokości 33 mln złotych na dokończenie inwestycji. Suma ta jest wynikiem zeszłorocznej ugody, którą w kwestii dofinansowania budowy WOW zawarł Wrocław z władzami województwa.

Na jesieni ma zostać dokonany ostateczny wybór przebiegu trasy południowego odcinka, a jeszcze do końca czerwca 2015 r. ma powstać „mapa drogowa”, która ma pozwolić mieszkańcom zorientować się w terminach kończenie prac na poszczególnych odcinkach.

- Wierzymy, że jasne deklaracje marszałka Jerzego Michalaka zmniejszą niepokoje mieszkańców południowych dzielnic Wrocławia związanych z przedłużającym się procesem realizacji WOW – mówi Krystyna Sawińska, przewodnicząca Rady Osiedla Ołtaszyn.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dm7ifls

Podziel się opinią

Share
dm7ifls
dm7ifls
Więcej tematów